„Święto Wolności” na Gazeta.pl

Gazeta.pl zaprasza na „Święto Wolności” – kilkudniowe obchody 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Z tej okazji, redakcja portalu sprawdziła, jakie wartości są ważne dla Polaków i jak oceniają oni najbardziej znanych polskich polityków. We wtorek, 4 czerwca br. internauci będą mogli także skorzystać z atrakcyjnych zniżek w ramach akcji „Pin do wolności”.

Redakcja Gazeta.pl z okazji okrągłej rocznicy wyborów z 1989 roku postanowiła zbadać zarówno polską politykę, jak i zmiany, które zaszły w Polakach przez ostatnie 30 lat. Już od niedzielnego wieczoru na Gazeta.pl publikowane będą wyniki dwóch badań opinii publicznej, które na zlecenie redakcji przeprowadził na reprezentatywnej próbie Kantar Millward Brown.

– Do tematu rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku postanowiliśmy podejść analitycznie. Po pierwsze – jak Polacy oceniają polityków, którzy mieli największy wpływ na naszą rzeczywistość w tym czasie? Po drugie – czy w tym czasie zmienili się też sami Polacy? Odpowiedzi na te i inne pytania już od niedzieli będziemy prezentować na Gazeta.pl wyjaśnia Bartosz Raj, szef newsroomu Gazeta.pl.

Pierwsze badanie zlecone przez Gazeta.pl to sondaż polityczny, w którym oceniani byli prezydenci i premierzy ostatniego 30-lecia. Czytelnicy Gazeta.pl przekonają się m.in. kogo Polacy uważają za najlepszego prezydenta i kto ich zdaniem najgorzej sprawował ten urząd. Dowiedzą się także, którzy szefowie rządów z ostatnich lat są najbardziej znani i z czym najczęściej się kojarzą.

Drugie badanie przeprowadzone w kontekście rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku to badanie wartości, z którego będzie można dowiedzieć się, co jest dziś szczególnie ważne dla Polek i Polaków. Wśród wartości wziętych pod uwagę w badaniu były m.in. rodzina, praca, zdrowie, wolność czy ekologia. Redakcja zestawi wyniki z fragmentami badania przeprowadzonego w 1989 roku w ramach projektu World Values Survey.

Oba badania to pretekst do rozmów o wartościach, Polakach i polskiej polityce, które w ramach „Święta Wolności” będą publikowane na Gazeta.pl. Redakcja przeanalizuje wyniki wraz z publicystami, ekspertami i znanymi osobami – porozmawia m.in. z muzykiem Maciejem Maleńczukiem.

Aby zachęcić internautów do świętowania z okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, redakcja Gazeta.pl we współpracy z Wyborcza.pl i księgarniami internetowymi Publio.pl i Kulturalnysklep.pl przygotowała akcję „Pin do wolności”. W jej ramach powstanie strona 4689.pl, która we wtorek, 4 czerwca br. pozwoli na skorzystanie z atrakcyjnych zniżek na prenumeratę Wyborcza.pl oraz e-booki, audiobooki, książki.

Na stronie głównej Gazeta.pl pojawi się również relacja na żywo z obchodów rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *