Internet & Gry - Reklama

Szkolenia Fortinet z dofinansowaniem Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Nawet 12 tysięcy złotych dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego czeka na uczestników autoryzowanych szkoleń Fortinet dostępnych w Centrum Edukacyjnym Compendium. Mogą się o nie ubiegać firmy, urzędy i fundacje, które prowadzą swoją działalność na terenie Polski.

 

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to środki przeznaczone z Funduszu Pracy na dofinansowanie szkoleń dla pracowników i pracodawców. Dzięki nim mają oni dostosować swoje kompetencje i umiejętności do wymogów rynku pracy.

Udział w szkoleniach Fortinet pozwoli uczestnikom na przygotowanie się do certyfikacji w ramach programu Fortinet Network Security Expert (NSE). Spotkania będą prowadzone w języku polskim oraz angielskim. Przeznaczone są szczególnie dla osób zajmujących się bezpieczeństwem IT oraz dla inżynierów firm integratorskich.

Luka kwalifikacyjna w branży cyberbezpieczeństwa systematycznie się powiększa. Według przewidywań ekspertów do 2022 roku w Europie będzie brakowało nawet 350 tysięcy specjalistówmówi Jolanta Malak, dyrektor Fortinet w Polsce.Dlatego tak ważne jest, żeby pracownikom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo IT zapewniać możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Dofinansowanie w kwocie ok. 12 tysięcy złotych to 300% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w danym roku. Całość może zostać przeznaczona na kilka szkoleń dla jednego pracownika. W przypadku mikroprzedsiębiorców ze środków KFS może zostać sfinansowanych 100% kosztów kształcenia ustawicznego, natomiast w przypadku pozostałych firm pracodawca pokrywa 20% kosztów szkolenia. Dofinansowanie jest przeznaczone dla firm, urzędów i fundacji. Nie dotyczy osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Projekt będzie realizowany od stycznia do grudnia 2019 roku. Wypełniony wniosek o dofinansowanie należy złożyć do właściwego Powiatowego Urzędu Pracy, który podejmie decyzję o przyznaniu go w ciągu 30 dni. Urząd Pracy może w pierwszej kolejności przyznać środki z dofinansowania wnioskodawcom spełniającym wyznaczone na 2019 rok priorytety[1].

Refundacja udziału w szkoleniu nastąpi po tym, jak pracownik weźmie w nim udział.

Kursy Fortinet dotyczą flagowych produktów firmy: FortiGate, FortiMail, FortiAP, FortiAnalyzer, FortiManager oraz FortiWeb.

Więcej informacji:

Compendium CE – www.compendium.pl

[1] Lista priorytetów: https://www.gov.pl/documents/1048151/1060973/KFS_2019_priorytety.pdf/ab9b4925-f913-5ead-035b-0b57c065b944

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *