National Geographic Wild w ramach „Miesiąca z wielkimi kotami” pomaga też małym kotom

Luty na kanale National Geographic Wild rozpoczął się nie tylko od zmiany nazwy i logo (wcześniej Nat Geo Wild). Na antenę powraca wyczekiwany co roku przez widzów „Miesiąc z wielkimi kotami”. Z tej okazji codziennie o 22:00 kanał zaprezentuje wciągające dokumenty o życiu lwów, tygrysów, lampartów i innych drapieżnych kotów, ukazując, jakie zagrożenia czyhają na nie także ze strony człowieka. National Geographic Wild zwraca też uwagę na los kotów żyjących bliżej nas – w polskich schroniskach. Dlatego wspólnie z karmimypsiaki.pl wystartował z akcją #2TonyNaBezdomneOgony, której celem jest zebranie jak największej ilości karmy dla potrzebujących kotów ze schronisk.

 

„Miesiąc z wielkimi kotami” to doroczna inicjatywa National Geographic Wild, która ma na celu budowanie świadomości na temat wielkich kotów – pięknych drapieżników, spośród których coraz więcej znajduje się na liście zagrożonych gatunków. W Polsce co roku w ramach „Miesiąca z wielkimi kotami” kanał angażuje się w akcje pomocy kotom. W poprzednich latach wspólnie z fundacją WWF organizował akcję #PiątkaDlaRysia, która miała na celu ratowanie rodzimego zagrożonego gatunku dzikiego kota – rysia nizinnego.

W ramach tegorocznego „Miesiąca z wielkimi kotami” kanał National Geographic Wild postanowił skupić się na problemach kotów żyjących znacznie bliżej nas – w polskich schroniskach. Dlatego wspólnie z karmimypsiaki.pl wystartował z akcją #2TonyNaBezdomneOgony, której celem jest zebranie jak największej ilości karmy dla kotów przebywających w wybranych schroniskach na terenie całej Polski. Pomoc trafi do zwierząt m.in. z Puław, Tarnowskich Gór, Zielonej Góry, Szczecinka i Kołobrzegu.

Do akcji można przyłączyć się, wchodząc na stronę karmimypsiaki.pl/2tonynabezdomneogony, gdzie wystarczy wybrać bezdomnego kota i kupić mu karmę specjalnie dostosowaną do jego potrzeb. Wyżywienie dużej liczby zwierząt to podstawowy problem, z którym borykają się schroniska, dlatego zaopatrzenie ich w dobrej jakości karmę, poza adopcją i wolontariatem, przyniesie najbardziej pilną i niezbędną pomoc. Akcja #2TonyNaBezdomneOgony potrwa do końca lutego, podobnie jak „Miesiąc z wielkimi kotami”.

Wielkie koty na antenie

Przez cały luty widzowie National Geographic Wild będą mogli podglądać lwy, lamparty, tygrysy, gepardy, pumy i inne wielkie koty, a w każdą lutową niedzielę od godz. 22:00 emitowane będą premierowe produkcje:

  • Narodziny lwiego stada – premiera w niedzielę 3 lutego o godz. 22:00
  • Lwy w koronach drzew – premiera w niedzielę 3 lutego o godz. 23:00
  • Królestwo lampartów – premiera w niedzielę 10 lutego o godz. 22:00
  • Zemsta lamparta – premiera w niedzielę 10 lutego o godz. 23:00
  • Tygrysia matka – premiera w niedzielę 17 lutego o godz. 22:00
  • Człowiek kontra puma – premiera w niedzielę 24 lutego o godz. 22:00
  • Niezwykłe matki wielkich kotów – premiera w niedzielę 24 lutego o godz. 23:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *