T-Mobile i Komenda Główna Policji wspólnie dla bezpieczeństwa najmłodszych

W czwartek 25 maja Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. W tym dniu, na całym świecie będą podejmowane działania mające na celu zwrócenie uwagi na zjawisko zaginięć dzieci. T-Mobile i Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji zachęcają wszystkich Klientów do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień Child Alert.

 

 

 

Policyjne statystyki pokazują, że każdego roku ginie ok. 8 tys. osób małoletnich. Dla odnalezienia dziecka szczególnie ważne jest niezwłoczne poinformowanie Policji o jego zaginięciu, a co za tym idzie jak najszybsze rozpoczęcie działań poszukiwawczych. Te z kolei będą przebiegać sprawnie, jeśli wizerunek dziecka, wraz z informacją o tym, iż jest ono poszukiwane, trafi do jak najszerszego kręgu ludzi.

Child Alert

Od listopada 2013 r. Polska, podobnie jak wiele innych państw na całym świecie, korzysta z Child Alert, czyli systemu którego głównym celem jest wspieranie poszukiwań zaginionych dzieci. Jego główną ideą jest natychmiastowe informowanie społeczeństwa o toczących się poszukiwaniach dziecka, gdy z okoliczności zaginięcia wynika, że jego zdrowie, życie lub wolność są, bądź mogą być zagrożone. Informacje o zaginionym dziecku udostępniane są za pośrednictwem wszystkich dostępnych mediów.

W 2016 roku T-Mobile, jako pierwszy operator w Polsce rozpoczął współpracę z Komendą Główną Policji w ramach Child Alert.

Jak mogę pomóc?

Wszyscy klienci T-Mobile zainteresowani otrzymywaniem powiadomień Child Alert są proszeni o wysłanie bezpłatnego SMS-a o treści TAK na numer 80040. Wysłanie wiadomości jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie MMS-ów z wizerunkiem zaginionego dziecka, podczas ogłoszenia Child Alert przez Policję. Zachęcamy do dołączenia do programu i do dzielenia się informacjami o Child Alert z bliskimi.

Wejdź na www.firma.t-mobile.pl/pl/wspolpraca i dowiedz się więcej o systemie Child Alert.

One thought on “T-Mobile i Komenda Główna Policji wspólnie dla bezpieczeństwa najmłodszych

  • 25 maja 2017 o 20:22
    Permalink

    powinno sie wspierac takie pomysly bez wzgledu na wszystkie inne uwagi. duzy plus dla Tmobile

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *