MediaZapowiedzi TV

„Tajemnice polskich morderstw” i „Sprawa Iwony Wieczorek” na Crime+Investigation Polsat (wideo)

„Tajemnice polskich morderstw” i „Sprawa Iwony Wieczorek” to dwa seriale przedstawiające jedne z najgłośniejszych polskich spraw kryminalnych. Obie produkcje wkrótce będzie można obejrzeć na Crime+Investigation Polsat.

 

„Tajemnice polskich morderstw” i „Sprawa Iwony Wieczorek” to dwie polskie produkcje Viaplay, w których zostały przedstawione sprawy, którymi żył cały kraj. Oba seriale pokazują przebieg śledztwa, rozmowy z ekspertami oraz, w przypadku niektórych spraw, rozmowy z najbliższymi ofiar.

– Nieustannie wzbogacamy naszą ramówkę o lokalne produkcje, które są doceniane przez widzów. Polskie programy to jeden z czynników sukcesu stacji Crime+Investigation Polsat, dlatego chętnie w nie inwestujemy. Produkujemy własne seriale, ale również sięgamy po zakupy. „Tajemnice polskich morderstw” i „Sprawa Iwony Wieczorek” to seriale, które doskonale wpisują się w portfolio Crime+Investigation Polsat. Przedstawiają sprawy, którymi żyła cała Polska i mamy nadzieję, że widzowie je doceniąmówi Andrzej Ochmański, Programming Manager w A+E Networks, nadawcy kanału Crime+Investigation Polsat.

„TAJEMNICE POLSKICH MORDERSTW” OD 9 KWIETNIA NA CRIME+INVESTIGATION POLSAT

Serial dokumentalny „Tajemnice polskich morderstw” przybliża rodzime sprawy kryminalne ostatnich trzydziestu lat, które za pośrednictwem mediów śledziła cała Polska.

Śmierć, w osobie mordercy, może zapukać do każdej, nawet najszczęśliwszej rodziny i zamienić życie jej członków w piekło. W każdym z sześciu odcinków zostaje zrelacjonowane jedno śledztwo, prowadzone niejednokrotnie równolegle przez policję i dziennikarzy. Śledztwo, na którego zakończenie za każdym razem czekali wszyscy. Wstrząsające wrażenie robią pokazane często po raz pierwszy materiały operacyjne z udziałem sprawców, a później ich zeznania w czasie procesu.

Żadna jednak ze spraw, choć wszystkie w swoim czasie uznawane były za głośne i wzbudzające ogromne emocje, nie zostaje przedstawiona w duchu sensacji. Serial to próba wyrażenia współczucia i chęci zadośćuczynienia poszkodowanym. Tak by ci, których życie przerwano nie zostali zapamiętani jako ofiary, ale matki, ojcowie, dzieci… Jako osoby, których strata pozostawiła ogromną ranę.

 

 

„Tajemnice polskich morderstw” opowiadają o niewyobrażalnym bólu rodziny i znajomych młodej dziewczyny, znikającej bez śladu w czasie powrotu do domu. Przypominają głośny napad na bank, który potoczył się całkiem inaczej niż powszechne wyobrażenia o „skoku na bank”. Wspominają lata 90., gdy szybko i łatwo zarobione pieniądze potrafiły obrócić się przeciwko ich posiadaczom. W jednym z odcinków twórcy relacjonują również sprawę jednego z polskich, seryjnych morderców, gdzie powszechne przerażenie wzbudzało nie tyle jego okrucieństwo, co pozorny brak uzasadnionego motywu. Serial przedstawia szczęśliwe rodziny zniszczone przez niespełnione ambicje, czy zazdrość. O zwyczajności zła zgodnie mówią w „Tajemnicach polskich morderstw” doświadczeni śledczy, pracujący przy rozwiązaniu spraw oraz dziennikarze znający je od podszewki. Zarówno jedni jak i drudzy nie wstydzą się swoich emocji i łez, gdy wspominają sprawę pożaru, w którym zginęła matka z kilkorgiem dzieci. W przypadku innej zbrodni – dokonanej w spokojnej willi pod lasem – nawet oskarżający prokuratorzy, którzy, jak mówią, widzieli już wszystko, nadal potrafią obudzić się w środku nocy z wrażeniem, że ta sprawa była tylko sennym koszmarem.

Co czyni człowieka mordercą? Czy istnieje zbrodnia doskonała? Jak zbrodniarz funkcjonuje w społeczeństwie? Czy zamknięcie śledztwa to zawsze sukces? Jak mierzyć się z cierpieniem zrozpaczonych rodzin? Policjanci, prokuratorzy, dziennikarze, biegli profilerzy i rodziny ofiar wspólnie starają się wyjaśnić „Tajemnice polskich morderstw”.

„SPRAWA IWONY WIECZOREK” OD 21 MAJA NA CRIME+INVESTIGATION POLSAT

Serial “Sprawa Iwony Wieczorek” to historia zaginięcia 19-latniej dziewczyny w Trójmieście. Pytanie o to, co się stało, nadal jest otwarte. W serialu analizowane są prawdopodobne poszlaki i śledztwo.

Widzowie przyjrzą się dokładnie ostatniej nocy przed zaginięciem Iwony Wieczorek. Dowiadują się też kim była Iwona. Kiedy policja zignorowała zgłoszenie zaginięcia, sprawą zajął się detektyw Rutkowski.

Jeden z odcinków poświęcony jest początkom śledztwa dotyczącego zaginięcia 19-latki. Jak wyglądały działania policji, dlaczego były nieskuteczne i gdzie popełniono błędy. Widzowie dowiedzą się także, jak wyglądała praca prywatnego detektywa.

foto. A+E Networks Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *