TeleTOON+ z koncesją na kolejne 10 lat

Na posiedzeniu 19.12.2017 r. KRRiT rozstrzygnęła wnioski w sprawie udzielenia koncesji na kolejne 10 lat dla kanału TeleTOON+.

 

 

 

teleTOON+ to świat niekończącej się zabawy! Stacja pokazuje popularne wśród dzieci na całym świecie seriale animowane i aktorskie z największych europejskich wytwórni.

teleTOON+ śledzi wszystkie sprawy i tematy interesujące młodych widzów i zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie! Autorskie produkcje własne zachęcają dzieci do aktywności pozaszkolnych. „teleTOON+ gry” – przedstawia nowości i warte polecenia pozycje ze świata gier komputerowych. Widzowie poznają zasady gry, jej najciekawsze fragmenty oraz ocenę dokonaną przez redakcję.

„teleTOON+ sport” – instruktaż uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Przykładowe tematy programów to: deskorolka, BMX, rolki, skimboard, piłka nożna czy freestyle football.

„teleTOON+ Play” – to ciekawostki i najświeższe informacje ze świata gier wideo, innowacyjnych technologii, wyjątkowych gadżetów oraz praktycznych, a czasem zaskakujących aplikacji. „Triki Tiki” – w każdym odcinku prezentowane są sposoby na wykonanie przydatnych przedmiotów „z niczego”. Seria promująca ideę recyklingu powstała we współpracy z młodymi przedstawicielami polskiego designu. „Deserownia” – program kulinarny zrealizowany w postaci wideobloga. Bracia Kuba i Mikołaj prezentują przepisy na łatwe do przygotowania i zdrowe przekąski.

Na platformie nc+ teleTOON+ jest dostępny na kanale 43, 91 i 105 w wersji HD (dekodery HD).

W 2012 r. stacja teleTOON+ została nagrodzona za nowoczesny i innowacyjny charakter telewizyjnym Oscarem – Eutelsat TV Award. Nagroda dla najlepszego kanału dziecięcego w Europie została przyznana przez międzynarodowe Jury składające się z ekspertów z dziedziny mediów i telewizji. Telewizja teleTOON+ wprowadziła udogodnienia dla dzieci niesłyszących i niewidzących. Wybrane seriale, m.in.: „Sadie J”, „Księga dżungli” „Potwory i ja”, emitowane są w tłumaczeniu na język migowy oraz w wersji z audiodeskryocją, np. „Dolina Koni” czy „Kaijudo – istrzowie pojedynków”

Uzupełnieniem oferty programowej jest interaktywna strona www.teletoonplus.pl udostępniająca szeroką ofertę gier i gadżetów, takich jak dzwonki, tapety, wygaszacze. Informacje o premierach i wydarzeniach antenowych są zawarte również na profilu stacji na Facebooku: www.facebook.com/teleTOONplus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *