Telewizja Polska zakupiła licencje od PZLA

Telewizja Polska zakupiła od Polskiego Związku Lekkiej Atletyki prawa do pokazywania mistrzostw Polski i mityngów lekkoatletycznych rozgrywanych w naszym kraju. Umowa będzie obowiązywać do końca 2020 r. 17 stycznia w siedzibie TVP podpisał ją Jacek Kurski, Prezes Zarządu Spółki i Henryk Olszewski, prezes PZLA.

Liczba wydarzeń lekkoatletycznych pokazywanych w antenach TVP w 2018 roku będzie nie mniejsza niż siedem. Stałymi wydarzeniami w każdym sezonie obowiązywania umowy będą: halowe i letnie mistrzostwa Polski oraz Memoriał Janusza Kusocińskiego. Co ważne, zawody zostaną pokazane nie tylko w TVP Sport, lecz także w antenie otwartej. Będzie je można śledzić również na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Pierwsze transmisje już za miesiąc, kiedy w dniach 17-18 lutego w Toruniu zostaną rozegrane halowe mistrzostwa Polski. Będzie je można zobaczyć w TVP3 i TVP Sport.

– Umowa z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki wpisuje się w strategię Telewizji Polskiej. Chcemy transmitować zawody z udziałem reprezentantów naszego kraju zarówno w największych imprezach, jak i w najważniejszych mityngach w Polsce. To nasza misja, by pokazać ich rywalizację i wielkie sukcesy. Chcemy być obecni tam, gdzie polscy sportowcy z orzełkiem na piersi stają na podium i kiedy jest grany Mazurek Dąbrowskiego. Właśnie takich chwil życzę jak najwięcej Związkowi, a przede wszystkim kibicom, którzy za pośrednictwem Telewizji Polskiej będą mogli śledzić występy naszych lekkoatletów – powiedział Jacek Kurski, prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

– Nigdy wcześniej nasza dyscyplina nie była tak mocno obecna na antenach Telewizji Polskiej. Podpisana dziś umowa daje nam nowe możliwości. Dzięki obecności najważniejszych imprez w ogólnodostępnych kanałach TVP lekkoatletyka będzie mogła dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców. Sukcesy naszych zawodników w ostatnich latach przynosiły polskim kibicom wiele emocji. Jestem przekonany, że liczba śledzących transmisje z wydarzeń lekkoatletycznych w TVP będzie stale rosnąć. Ze swojej strony mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby poziom sportowy tych imprez był satysfakcjonujący – zapewnił Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Telewizja Polska transmitowała już istotne dla lekkiej atletyki wydarzenia krajowe. Na antenach TVP1, TVP2 i TVP Sport pokazane były takie mityngi jak Memoriał Kamili Skolimowskiej, Copernicus Cup, Pedro’s/Orlen Cup czy mistrzostwa Polski w hali i na otwartym stadionie.
Telewizja Polska posiada także prawa do europejskich imprez mistrzowskich (pakiet EA) – w sierpniu odbędą się choćby mistrzostwa Europy w Berlinie, a także do mityngów lekkoatletycznych IAAF (m.in. IAAF World Indoor Tour i IAAF World Challenges) i mistrzostw USA. W TVP zostaną także pokazane inne zawody rozgrywane w Polsce, których umowa z PZLA nie dotyczy: Copernicus Cup i Memoriał Skolimowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *