Sport w TV

Faza grupowa ELEAGUE Major Boston 2018 na żywo w Sportklubie

W dniach 19-22 stycznia w Atlancie rozegrana zostanie druga faza turnieju ELEAGUE Major Boston 2018. W New Legends udział weźmie szesnaście drużyn: siedem rozstawionych i dziewięć wyłonionych z kwalifikacji. Transmisje z każdego dnia zawodów w Sportklubie, widzowie wszystkie mecze turnieju mogą ponadto oglądać na żywo na kanale Gamer w serwisie Twitch.

 

 

Tegoroczny ELEGAUE Major Boston rozpoczął się w poprzedni weekend fazą New Challengers, w której udział wzięło szesnaście drużyn. Najlepsza dziewiątka awansowała do kolejnej rundy, w której czeka już siedem rozstawionych ekip, wśród nich złożony z polskich graczy Virtus.pro. W kwalifikacjach najlepiej spisały się Cloud9 i G2 Esports, które wygrały po trzy pierwsze mecze i pewnie uzyskały promocję do turnieju głównego. W kolejnych dniach stawkę tę uzupełniły: FaZe Clan (3:1), Space Soldiers (3:1), Vega Squadron (3:1), mousesports (3:2), Natus Vincere (3:2), Quantum Bellator (3:2) oraz Team Liquid (2:3). Ostatnia z nich musiała rywalizować w barażach, organizatorzy zdecydowali się na nie, gdy okazało się, że jedna z legend, brazylijskie 100 Thieves, wskutek problemów z uzyskaniem wiz do USA, musi wycofać się z imprezy.

New Legends stage (19-22 stycznia), podobnie jak poprzednia runda, rozegrana zostanie system szwajcarskim. Awans do fazy play-off (26-28 stycznia) uzyska najlepsza ósemka, w niej rywalizacja odbywać się już będzie systemem pucharowym. Wszystkie mecze turnieju z polskim komentarzem widzowie mogą oglądać na Twitchu na kanale Gamer (https://www.twitch.tv/gamertv_pl) – tam transmisje rozpoczynają się już o godz. 16.00. Ponadto każdego z dnia o godz. 23.00 równoległą transmisję przeprowadzi Sportklub.

Pierwszy etap ELEAGUE Major Boston 2018 cieszył się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Przez cztery dni rywalizacji kanał Gamer zanotował blisko 800 tysięcy wyświetleń, a stronę odwiedziło ponad 200 tysięcy unikalnych użytkowników. W nadchodzący weekend liczby te powinny jeszcze wzrosnąć, do gry wejdzie bowiem złożony z polskich graczy Virtus.pro (Wiktor „TaZ” Wojtas, Filip „Neo” Kubski, Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski, Janusz „Snax” Pogorzelski i Paweł „byali” Bieliński), który w Bostonie walczyć powinien o główne trofeum.
W swoim premierowym meczu w fazie New Legends Virtus.pro zmierzy się z rosyjskim Quantum Bellator Fire. Pozostałe pary pierwszego dnia rundy grupowej tworzą: Gambit Esports – Natus Vincere, Astralis – mousesports, BIG – Team Liquid, Fnatic – FaZe Clan, North – Vega Squadron, SK Gaming – Space Soldiers i Cloud9 – G2 Esports. Transmisja na Twitchu w dniach 19-22 stycznia od godz. 16.00, na żywo w Sportklubie od 23.00. Partnerami transmisji są BGŻ BNP Paribas i Pyszne.pl.

Wszystkie mecze imprezy komentują: Olek „vuzzey” Kłos i Adam „destru” Gil oraz Łukasz „prawus” Ganczewski i Paweł „saju” Pawelczak. Dodatkowo na dwa ostatnie dni turnieju (27-28 stycznia) skład komentatorski wzmocni Kuba „KubiK” Kubiak.

ELEAGUE Major Boston 2018

19-22 stycznia – faza grupowa / 26-28 stycznia – play-off

Twitch / kanał Gamer, na żywo od godz. 16.00

Sportklub, na żywo od godz. 23.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *