Technologia - Promocje

Telewizory Samsung na 2022 r. z pierwszymi certyfikatami

Tegoroczne telewizory Samsung QLED i lifestyle’owe zostały docenione przez wiodące na świecie instytucje certyfikujące za ochronę wzroku i technologię odwzorowania kolorów. Informacja ta zbiega się w czasie z prezentacją tych nowości na targach CES 2022.

 

  • Underwriters Laboratories (UL) przyznał telewizorom lifestyle’owym certyfikat ”Glare-Free” (wolne od odblasków), a niemieckie VDE – certyfikat ”Eye Care” (ochrony wzroku).
  • Z kolei dwadzieścia nowych telewizorów QLED jako pierwsze na świecie otrzymało certyfikację Pantone w zakresie odwzorowania kolorów.

Telewizory lifestyle’owe Samsung z oferty na rok 2022 otrzymały certyfikat ochrony wzroku („Eye Care”). Przyznaje go niemieckie Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE), jedno z największych w Europie stowarzyszeń techniczno-naukowych zrzeszające ponad 36 000 członków.

Certyfikatem objęte są m.in. tegoroczne telewizory The Frame, The Serif i The Sero. W ramach procesu weryfikacji urządzenia oceniane są w różnych kategoriach, takich jak bezpieczeństwo, dbałość o oczy, migotanie, jednorodność i wierność koloru.

Najnowsze telewizory lifestyle’owe poddano także ocenie pod względem zabezpieczeń przed emisją niebieskiego światła i hamowaniem wydzielania melatoniny na bazie metody klasyfikacji zagrożeń świetlnych opracowanej przez Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną (IEC). Telewizory z serii lifestyle Samsung spełniły wymogi IEC w zakresie migotania ekranu mogącego powodować zmęczenie oczu czy bóle głowy. Doceniono również oferowaną przez nie doskonałą wierność odwzorowania barw i jednorodność obrazu – oba te parametry mają wpływ na komfort wzroku podczas oglądania.

Underwriters Laboratories (UL), wiodąca niezależna firma zajmująca się bezpieczeństwem, uznała ponadto telewizory lifestyle’owe Samsung z roku 2022[1] za wolne od odblasku („Glare Free”). UL udało się to potwierdzić, poddając urządzenia testom zgodnym ze standardem zunifikowanej oceny odblasku (Unified Glare Rating) ustanowionym przez Międzynarodową Komisję Oświetleniową (CIE). W poddanych analizie modelach telewizorów lifestyle’owych Samsung wykorzystano nowy wyświetlacz Matte Display o właściwościach antyodblaskowych, antyrefleksyjnych oraz zabezpieczeniu przeciw odciskom palców, by zagwarantować optymalną jasność oraz najlepszą jakość obrazu bez odblasku.

  • Odblask odbity – pozwala określić, czy obiekty wyświetlane na ekranie telewizora są widoczne także wtedy, gdy odbija się od jego powierzchni światło zewnętrzne.
  • Odblask zmniejszający komfort oglądania – pozwala określić, czy ekran telewizora jest zbyt jasny.
  • Odblask uniemożliwiający oglądanie prezentowanych treści – pozwala określić, czy ekran telewizora jest nadmiernie jasny podczas oglądania treści w ciemnym pomieszczeniu.

Oceny w powyższych kategoriach dokonano na bazie wyników testów polegających na oglądaniu prezentowanych na ekranie telewizora treści w świetle zarówno 300 luksów, będącym odpowiednikiem jasno oświetlonej przestrzeni pracy, jak i 70 luksów, co odpowiada zwykle słabo oświetlonej przestrzeni pracy.

Co więcej, wszystkie nowe telewizory Samsung QLED na rok 2022 jako pierwsze na świecie otrzymały weryfikację Pantone („Pantone Validated”), znanej na całym świecie firmy związanej z kolorem i twórcy systemu identyfikacji barw Pantone Matching System (PMS).

Firma Pantone doceniła wszystkie 20 tegorocznych modeli: 15 telewizorów QLED 4K i 8K, jak również 5 monitorów. Zyskały uznanie w szczególności za wierną ekspresję 2030 kolorów Pantone oraz za nowo dodane 110 tonacji dla odcieni skóry.

 

 

[1] Dotyczy telewizorów lifestyle’owych The Frame, The Serif i The Sero firmy Samsung z oferty na rok 2022.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *