Teraz możesz uczyć się angielskiego i niemieckiego po polsku: Babbel wprowadza nowy język interfejsu

Bijąca rekordy popularności aplikacja mobilna do nauki języków obcych jest już dostępna dla polskich użytkowników. Według raportu Priori Data, platformy analizującej ilość pobrań aplikacji w sklepach App Store i Google Play, Babbel znajduje się w ścisłej czołówce. Firma z Berlina, założona w 2007 roku, wprowadza w swoim oprogramowaniu ósmy język wyświetlania. Już teraz po polsku możemy uczyć się angielskiego i niemieckiego. Kursy Babbel są skierowane do osób początkujących oraz bardziej zaawansowanych. Znajdziemy w nich zarówno krótkie dialogi, jak i słownictwo tematyczne związane na przykład z podróżami i wypoczynkiem.

  • Najbardziej dochodowa aplikacja mobilna do nauki języków obcych wprowadza język polski jako język wyświetlania, rozszerzając swoją obecność na rynkach europejskich.
  • Babbel proponuje kursy języka angielskiego i niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania.
  • ●        Aplikacja pozwala na naukę specjalistycznego słownictwa angielskiego związanego z pracą i adresuje je do zmotywowanych Polaków, którzy chcą zwiększyć swoje kompetencje zawodowe.

Raport przeprowadzony przez portal Pracuj.pl dowodzi, że osoby ze znajomością języków obcych mogą liczyć na wzrost zarobków nawet o 35%[1]. Z tego względu zespół Babbel przygotował także specjalne lekcje dla Polaków, którzy chcą rozwijać karierę w ważnych sektorach rynkowych. W aplikacji można znaleźć takie kursy jak: Business English, English for: Medical Professionals, Gastronomy, Hospitality & Hotel Staff.

Naszym celem jest ułatwienie wszystkim nauki języków – mówi Katharina Coleman, Head of International Growth z Babbel. – Dzięki wprowadzeniu polskiej wersji aplikacji jesteśmy coraz bliżej osiągnięcia tego celu – dodaje. Aplikacja dostępna jest globalnie, dlatego też mogą z niej korzystać Polacy na całym świecie. W samych Niemczech mieszkają ich około 2 miliony, a w Wielkiej Brytanii około miliona[2].

Wdrażanie nowego języka systemowego jest dla Babbel sporym wydarzeniem, gdyż każdy kurs jest wtedy opracowywany od zera. – Fakt, iż język polski jako język nauki jest integralną częścią naszej aplikacji od 2011 roku, pomógł nam w nieznacznym stopniu – mówi Geoff Stead, Chief Product Officer z Babbel. – Tworząc nasze kursy, zawsze koncentrujemy się na charakterystyce języka ojczystego z perspektywy danego użytkownika oraz na jego wiedzy i doświadczeniu. Na przykład w polskim nie ma rodzajników, a z kolei w gramatyce ważną rolę odgrywa płeć (widoczna np. w formach przeszłych), czym wyraźnie różni się on od angielskiego i niemieckiego. Opracowując nasze kursy, wzięliśmy pod uwagę te wszystkie różnice i podobieństwa – zaznacza Geoff Stead.

Dzięki wprowadzeniu polskiego jako języka systemowego Babbel oferuje obecnie 93 kombinacje językowe. Decyzja o wdrożeniu polskiej wersji interfejsu była w dużej mierze uzależniona od popytu oraz ogromnego potencjału na rynku lokalnym: prawie 70% Polaków uczy się już jednego lub kilku języków – zwłaszcza angielskiego i niemieckiego. Warto dodać, że ten trend rośnie w siłę. Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Babbel[3] wśród swoich użytkowników pokazały, że podczas nauki języka do ich głównych celów należą samodoskonalenie i zwiększenie możliwości rozwoju kariery zawodowej. Jest to uzasadnione, ponieważ firmy w kraju nad Wisłą coraz częściej poszukują pracowników ze znajomością języków obcych.

Korzystanie z Babbel w polskiej wersji językowej jest możliwe na stronie internetowej www.babbel.com lub po pobraniu aplikacji na urządzenia mobilne w systemach Android i iOS. Aplikacja działa także w trybie offline. Ceny subskrypcji zaczynają się już od 19,99 zł na miesiąc.


[1] Raport Pracuj.pl, Języki obce w pracy

[2] Population of the UK by country of birth and nationality: 2016

[3] Ankieta przeprowadzona przez Babbel wśród użytkowników aplikacji 2018/2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *