Sport w TV

Terminarz i plan transmisji 16. kolejki PlusLigi

Siatkarze PlusLigi kontynuują walkę o punkty. Od piątku do poniedziałku rozegranych zostanie pięć meczów, a swe pierwsze ligowe spotkanie w tym roku rozegra lider tabeli ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. 

Szesnastą kolejkę spotkań PlusLigi zainauguruje w piątek w Radomiu konfrontacja Cerrad Czarnych z Cuprum Lubin. Obie drużyny zainaugurowały tegoroczne zmagania zwycięstwami po tie-breakach. Podopieczni Roberta Prygla pokonali  Indykpol AZS Olsztyn, natomiast lubinianie uporali się w Bydgoszczy z Chemikiem. W pierwszej rundzie (3. kolejka, 21 października) Cerrad Czarni wygrali w Lubinie 3:0, teraz również będą faworytami konfrontacji z przedostatnią drużyną tabeli.

W sobotę siatkarze Aluron Virtu Warty Zawiercie podejmą ONICO Warszawa. Jurajscy Rycerze walczą o miejsce w czołowej szóstce, ale początku tego roku nie mogą zaliczyć do udanych. W dwóch meczach nie powiększyli dorobku punktowego – przegrali na wyjazdach 1:3 z Jastrzębskim Węglem i 0:3 z GKS Katowice. We własnej hali są zwykle groźniejsi dla rywali, czy uda im się pokonać wicelidera tabeli? Więcej atutów leży po stronie siatkarzy ONICO, którzy w poprzedniej kolejce w efektownym stylu ograli 3:0 Asseco Resovię. W pierwszej rundzie, w stolicy gospodarze pokonali Aluron Virtu Wartę 3:1.

Pierwsze w tym roku ligowe spotkanie rozegra lider tabeli – wciąż niepokonana ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego do Bydgoszczy jadą po ciężkiej klęsce w Lidze Mistrzów, ale w starciu z Chemikiem będą zdecydowanymi faworytami. Siatkarze znad Brdy niezbyt udanie rozpoczęli ten rok. W konfrontacji z Cuprum wygrali dwa pierwsze sety, ale przegrali mecz 2:3. Problemem ekipy Jakuba Bednaruka są kontuzje. Ostatnio urazu doznał Piotr Sieńko. Złamany palec lewej ręki oznacza dla rozgrywającego około 6 tygodni przerwy w grze. W październiku, w Kędzierzynie-Koźlu ZAKSA rozgromiła rywali 3:0. Czy tym razem Chemik zdoła postawić się kędzierzynianom?

W niedzielę siatkarze GKS Katowice zagrają z Asseco Resovią. Podopieczni Piotra Gruszki udanie rozpoczęli ten rok. Wygrali 3:1 z Treflem Gdańsk, a w minioną środę, w rozegranym awansem meczu 19. kolejki, pokonali Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:0. Siatkarze z Rzeszowa wręcz przeciwnie – ponieśli na Torwarze klęskę 0:3 z ONICO, prezentując fatalną dyspozycję. W pierwszej rundzie Asseco Resovia przegrała na Podpromiu z GKS 0:3, a trzeci set zakończony wynikiem 34:36 był dotychczas najdłuższym w obecnym sezonie PlusLigi.

Tę serię spotkań zakończy poniedziałkowe starcie MKS Będzin z Indykpolem AZS Olsztyn. Będziemy w nim świadkami przełamania złej passy, bo obie drużyny od dawna nie zaznały smaku zwycięstwa w PlusLidze. Będzinianie nie wygrali od 3 listopada; 3:0 z Asseco Resovią to ich jedyna wygrana w obecnym sezonie, potem przyszła seria dziewięciu porażek. Olsztynianie po raz ostatni ograli ligowych rywali 23 listopada i również była to Asseco Resovia (3:2). Pięć kolejnych spotkań to porażki – w poprzedniej kolejce 2:3 z Cerrad Czarnymi w Radomiu.

Mecz Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów, zaplanowany na niedzielę 20 stycznia, został przełożony z powodu żałoby po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Nowy termin tego spotkania nie został jeszcze ustalony.

Terminarz i plan transmisji meczów 16. kolejki PlusLigi:

2019-01-18: Cerrad Czarni Radom – Cuprum Lubin piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport

2019-01-19: Aluron Virtu Warta Zawiercie – ONICO Warszawa sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport

2019-01-19: Chemik Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport

2019-01-20: GKS Katowice – Asseco Resovia niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport

2019-01-21: MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport

Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów – przełożony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *