PolsatSport w TV

Terminarz i plan transmisji ćwierćfinałów Ligi Mistrzów siatkarzy

Osiem najlepszych drużyn pozostało na placu boju w Lidze Mistrzów siatkarzy. Wśród nich są dwa polskie kluby: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów.

 

Awans do czołowej ósemki Ligi Mistrzów wywalczyły dwa kluby z Polski (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów), a także cztery drużyny z Italii (Leo Shoes Modena, Sir Sicoma Monini Perugia, Cucine Lube Civitanova, Itas Trentino), jedna z Rosji (Zenit Kazań) i jedna z Niemiec (Berlin Recycling Volleys).

ZAKSA i PGE Skra rywalizowały w tej samej grupie A. Wygrali ją kędzierzynianie, Skra wyszła z drugiego miejsca, a w pokonanym polu pozostały Fenerbahe Stambuł i Lindemans Aalst. Obie polskie drużyny w 1/4 finału trafili na potentatów europejskiej siatkówki – kluby, które w ostatnich latach wygrywały Ligę Mistrzów.

PGE Skra zmierzy się z Zenitem Kazań. Podopieczni trenera Władimira Alekno przeżywali na początku roku spory kryzys, z którego teraz wychodzą. W drużynie występuje wielu znakomitych siatkarzy, choćby Maksim Michajłow, Earvin N’Gapeth i Bartosz Bednorz. Polski przyjmujący dwa sezony swej kariery (2016–18) spędził w Bełchatowie. Siatkarze Skry będą gospodarzami pierwszego starcia.

ZAKSA będzie rywalizowała z Cucine Lube Civitanova i pierwszy mecz rozegra na wyjeździe. Klub z Italii to triumfator ostatniej dokończonej edycji Ligi Mistrzów. W finale rozegranym w maju 2019 roku w Berlinie ograł Zenit Kazań 3:1. Drużynę Lube prowadzi Ferdinando De Giorgi, który z ZAKSĄ wywalczył dwa mistrzostwa Polski (2016, 2017). Ma on do dyspozycji kilka gwiazd światowej siatkówki, takich jak Osmany Juantorena, Joandry Leal czy Roberlandy Simon.

Terminarz i plan transmisji ćwierćfinałów Ligi Mistrzów siatkarzy:

2021-02-23: Leo Shoes Modena – Sir Sicoma Monini Perugia wtorek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport

2021-02-24: Cucine Lube Civitanova – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle środa, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport

2021-02-24: PGE Skra Bełchatów – Zenit Kazań środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport

2021-02-25: Berlin Recycling Volleys – Itas Trentino czwartek, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *