The Whoop Group w TVP Kultura

Scena Klasyczna to nowy cykl TVP Kultura, który prezentuje najciekawszych artystów związanych z muzyką klasyczną. W swojej twórczości nawiązują oni do klasycznych form odczytując je współcześnie i na swój własny sposób.

 

 

W premierowym odcinku Sceny Klasycznej wystąpi zespół THE WHOOP GROUP. Młody, żywiołowy i niezwykle ambitny zespół, składa się z czterech saksofonistów. To wybitni studenci i absolwenci takich uczelni jak Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademia Muzyczna w Łodzi, Akadamijia za glasbo w Ljulbljanie, a także Musik und Kunst Privatuniversität w Wiedniu.

Połączyła ich wspólna radość tworzenia muzyki, ale także dawno zapoczątkowana przyjaźń. Każdy z nich jest laureatem wielu prestiżowych konkursów solowych jak i kameralnych, zarówno za granicą, jak i w Polsce. Są także wielokrotnymi stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także programu stypendialnego Młoda Polska. Grają muzykę pisaną na ten skład oraz transkrypcje utworów w aranżacji jednego z muzyków – Krzysztofa Koszowskiego.

Scena Klasyczna – THE WHOOP GROUP. Czwartek, 28 czerwca, godz. 22:10. TVP Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *