„Timmy uczy i bawi” już 1 sierpnia w Polsat JimJam

Uwielbiany przez dzieci baranek powraca w nowej odsłonie, dzięki której dzieci podczas zabawy mogą uczyć się słówek po angielsku. W każdym odcinku maluchy poznają podstawowe słownictwo, np. kolory tęczy czy nazwy zwierzątek. Seria została wyprodukowana przez British Council – instytucję specjalizującą się w nauczaniu języka angielskiego i promowaniu brytyjskiej kultury, we współpracy z wytwórnią filmów animowanych, Aardman Animations. Do wspólnej nauki zapraszamy od 1 sierpnia codziennie o 10:16 i 14:16 (po dwa odcinki).

 

 

Timmy, doskonale znany wszystkim dzieciom, to rezolutny i pełen energii przedszkolak, który każdego dnia uczy się czegoś nowego. Przygody baranka oraz innych zwierzątek są pozbawione przemocy i pokazują najmłodszym jak ważna jest praca w grupie, pomaganie sobie nawzajem i posiadanie przyjaciół. W nowej serii dzieci nadal mogą śledzić przygody swojego ulubionego bohatera, przy okazji ucząc się angielskich słówek i zwrotów.

W każdym odcinku maluchy poznają podstawowe słownictwo, np. kolory tęczy czy nazwy zwierzątek. Wszystkie odcinki mają taką samą strukturę, która porządkuje i utrwala wprowadzane słównictwo. Timmy najpierw znajduje w magicznej skrzyni przedmiot, któremu będzie poświęcona dana lekcja. Następnie przedszkolaki biorą udział w zabawie z wykorzystaniem danej rzeczy, przy okazji poznając nowe słówka. Po jej zakończeniu następuje powtórzenie materiału. W nagrodę, na koniec Timmy wykonuje śmieszny taniec. Dla ułatwienia każde nowe słówko przedstawiane jest za pomocą ilustracji, której towarzyszy podpis. Jego wymowa zostaje również powtórzona wyraźnie kilka razy. W jednym z odcinków Timmy wraz z przyjaciółmi zorganizują teatrzyk kukiełkowy! Zabawa będzie doskonałą okazją do nauczenia się takich słówek jak: sowa, kot czy pies. Poznawanym słówkom będą towarzyszyły również odgłosy, które wydaje każde zwierzątko.

Seria została wyprodukowana przez British Council – instytucję specjalizującą się w nauczaniu języka angielskiego i promowaniu brytyjskiej kultury, we współpracy z wytwórnią filmów animowanych, Aardman Animations. Program przeznaczony jest dla dzieci w wieku od dwóch do sześciu lat.

Do wspólnej nauki z barankiem z serialu „Timmy uczy i bawi” zapraszamy od 1 sierpnia codziennie o 10:16 i 14:16 (po dwa odcinki) tylko w POLSAT JimJam!

Jedna myśl na temat “„Timmy uczy i bawi” już 1 sierpnia w Polsat JimJam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *