MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

TLC pokaże szokującą historię handlu dziećmi w serii “Urodzone, wykradzione”

„Urodzone, wykradzione” to trzyodcinkowa seria filmów dokumentalnych, przedstawiająca szczegóły największego w historii skandalu dotyczącego nielegalnego handlu dziećmi. Ofiary, nazywane „dziećmi Hicks’a” to ponad 200 noworodków nielegalnie sprzedanych lub wykradzionych z oddziału położniczego małej kliniki w stanie Georgia, prowadzonej przez dr Thomasa J. Hicks’a w latach 50. i 60. XX wieku. Czy kiedykolwiek odnajdą prawdę o swoim pochodzeniu?

 

 

 

 

 

W 1997, na światło dzienne wypłynęły szokujące informacje, które zmieniły życie wielu osób. Doktor Thomas J. Hicks, lekarz oddziału położniczego niewielkiej kliniki w amerykańskim stanie Georgia, został oskarżony o uprowadzenie ze szpitala ponad 200 urodzonych tam dzieci. Ich prawdziwe pochodzenie zatuszowano. Od początku wszczęcia śledztwa w tej sprawie wiele spośród “dzieci Hicks’a” zaczęło desperacko poszukiwać swoich biologicznych rodziców. Do dziś cała historia oraz osoba samego doktora Hicks’a pozostają owiane tajemnicą.

Każdy z dwugodzinnych odcinków serii „Urodzone, wykradzione” pełen jest emocjonalnych spotkań osób, którym udało się odnaleźć prawdziwych krewnych. Momenty te są jednak często słodko-gorzkie. Po uściskach i łzach szczęścia wiele z „dzieci Hicks’a” jest rozdartych pomiędzy przytłaczającą radością z odnowienia relacji z bliskimi, a żalem nad utraconym czasem.

„Dzieci Hicks’a” chcą odnaleźć swoje korzenie i odkryć prawdę o klinice, w której się urodziły. Na czele poszukiwań stoi Jane Blasio, najmłodsza spośród grupy zaginionych, której determinacja pomogła zmienić bieg historii. Po 20 latach poszukiwań, pełnych bolesnych pomyłek i urwanych tropów, Jane zrobi wszystko, aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

Aby przyspieszyć poszukiwania rozpoczyna współpracę z Lisą Joyner i Chrisem Jacobsem. Jane ma nadzieje, że ich umiejętności śledcze i doświadczenie w łączenia rodzin, przy jednoczesnym wsparciu współczesnej technologii w końcu przyniosą rezultaty. Razem wyruszają w podróż ku rozwiązaniu tajemnicy. Chcą zjednoczyć rodziny rozdzielone w dniu narodzin i ostatecznie pomóc im zamknąć ten etap.

Dlaczego doktor zaczął sprzedawać dzieci? Jak wiele z matek, które straciły dzieci rzeczywiście wiedziały, że dzieci żyją? I najważniejsze pytanie, które nurtuje wszystkie ofiary: czy ich biologicznym ojcem był sam Hicks?

Pierwszy odcinek serii już w piątek, 15 listopada o godzinie 22.00 na antenie TLC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *