TNT zaprasza na cykl „Wstęp do jutra”

Jak będzie wyglądać przyszłość? Co właściwie łączy nas z technologią i do czego może zaprowadzić chęć wykreowania idealnego świata? „Wstęp do jutra” to filmowy cykl, który przedstawi aż 7 scenariuszy na przyszłość. Futurystyczne produkcje będzie można oglądać na antenie TNT przez cały tydzień od 14 września.

 

Czy próba stworzenia idealnego świata zawsze kończy się porażką? W filmowym cyklu TNT „Wstęp do jutra” aż dwie produkcje wskazują na opłakane skutki prób wprowadzenia utopii. W „Eqilibrium” państwo żyje w strachu przed kolejnym, światowym konfliktem zbrojnym i chcąc się przed nim uchronić serwuje swoim obywatelom miksturę, która pozbawia ich możliwości odczuwania emocji. Z kolei „Człowiek demolka” opowiada historię dwójki zaciekłych oponentów: niebezpiecznego psychopaty i policjanta, którzy po latach spędzonych w hibernacji powracają do miasta pamiętając je z czasów, gdy przestępczość panoszyła się na ulicach. Czy zupełnie wyeliminowanie przemocy przyniesie jedynie pozytywne skutki? Wśród propozycji znajdą się także spektakularne starcie Ziemi z kosmitami zobrazowane w „Pacific Rim”, kultowy „Matrix” czy intrygująca „Krwawa rozgrywka”.

„Człowiek demolka” to historia ambitnego policjanta Johna Spartana (Sylvester Stallone), który przed wielu laty padł ofiarą oskarżeń o śmierć zakładników więzionych przez psychopatycznego przestępcę – Simone’a Phoenix’a (Wesley Snipes). Tuż po tych tragicznych wydarzeniach mężczyzn dosięga kara – zostają zahibernowani na długie lata. Po czasie okazuje się jednak, że Phoenixowi udaje się wybudzić i zbiec z więzienia. Stopniowo lokalne władze zdają sobie sprawę, że jedyną osobą, która może go schwytać jest Spartan. Mieszkańcy są przerażeni brawurowymi, zaciekłymi pościgami przywróconych do życia wrogów. Kto wygra to starcie i czy przestępca zostanie ponownie złapany?

„Eqilibrium” to intrygująca historia wyimaginowanej antyutopii, która powstaje po to, by zapobiec światowym konfliktom. Władzom nowego państwa udało się wypracować nowe, restrykcyjne zasady funkcjonowania, które mają zagwarantować mieszkańcom bezpieczne życie. Jednym z najważniejszych obowiązków obywateli jest codzienne zażywanie dawki specjalnego leku hamującego odczuwanie jakichkolwiek emocji. Reżimem kieruje tajemniczy dyktator nazywany Ojcem, który komunikuje się z mieszkańcami przy pomocy wielkich telebimów. Służbą porządkową w państwie są z kolei tzw. klerycy – mistrzowie w sztukach walki, ale także starannie przeszkoleni psycholodzy. Okazuje się jednak, że buntowników, którym udaje się potajemnie nie zażywać tajemniczej mikstury, jest wielu.

Pisarz Rick Rogers (Damien Garvey) wydaje książkę, w której opowiada historię pewnej dziewczyny. Po publikacji tajne dane z jego komputera zostają skradzione, a autor jest torturowany w celu ujawnienia źródła swoich inspiracji. Do akcji wkracza wtedy główny bohater „Krwawej rozgrywki”, agent specjalny Lin Dong.  W tym samym czasie kobieta imieniem Nancy Nancy (Na-Na OuYang) miewa koszmary o przerażającym laboratorium. Z czasem okazuje się, że także ona, choć niczego nieświadoma, w pewien sposób jest zaangażowania w powstanie tajemniczej książki.

„Matrix” jest dziś prawdziwą kinową klasyką cenioną nie tylko przez krytyków, ale przede wszystkim przez widzów na całym świecie. Zdolny haker Neo (Keanu Reeves) dowiaduje się, że rzeczywistość jest sterowana przez inteligentne maszyny. To ogromna, starannie wykreowana iluzja, a losy ludzi zależą od komputerowych algorytmów. Główny bohater postanawia przyłączyć się do ruchu rebeliantów, któremu przywodzi tajemniczy Morfeusz (Laurence Fishburne). Neo z powodzeniem przechodzi kolejne etapy wtajemniczenia do grupy buntowników, którzy chcą wyzwolić rzeczywistość spod panowania sztucznej inteligencji. Czym tak naprawdę jest Matrix? I czy w ogóle można z niego uciec? Film zrealizowany przez rodzeństwo Wachowskich został nagrodzony aż czterema Oscarami.

„Pacific Rim” to zrealizowane z ogromną dbałością o szczegóły widowisko science fiction przedstawiające jeden z wielu scenariuszy spotkania ludzkości z kosmicznymi istotami, ale także zwracające uwagę na wzajemne zależności pomiędzy człowiekiem, a najnowszymi technologiami.  Akcja produkcji rozgrywa się w przyszłości, kiedy na dnie oceanu otwiera się przejście do innego wymiaru, przez które docierają na Ziemię ogromne potwory z kosmosu. Przybysze dokonują napaści na ludzkość i bez skrupułów demolują kolejne miasta. Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, wśród mieszkańców Ziemi znajdują się śmiałkowie, którzy decydują się stanąć do walki z nieproszonymi gośćmi.

W „Tylko jeden” główny bohater, Gabriel Yulaw (Jet Li), jest tajnym agentem, który wykonując swoje zlecenia podróżuje pomiędzy równoległymi wymiarami wszechświata. Realizując jedno z kolejnych zadań mężczyzna przypadkowo zabija swoje wcielenie zamieszkujące odrębny wymiar. Szybko okazuje się, że w ten sposób przejmuje siłę i umiejętności swojej ofiary. Wiedziony pokusą bycia niemal niezniszczalnym, Yulaw postanawia rozprawić się w podobny sposób ze wszystkimi swoimi wcieleniami. Rozpoczyna sukcesywnie realizować swój plan, jednak podczas ostatniego starcia natrafia na niespodziewanie trudnego oponenta – Gaba Lawa – weterana Departamentu Szeryfów w Los Angeles. Które ze wcieleń wygra to śmiertelne starcie?

Tytułowy „Rollerball” to śmiertelnie niebezpieczny i ekstremalny sport przyciągający przed telewizory rzesze fanów. Międzynarodowa liga sterowana jest przez Alexisa Petrovicha (Jean Reno), który właśnie wymyślił plan na kolejne podwyższenie słupków oglądalności wystawiając na arenę nowego, obiecującego zawodnika – Jonathana Crossa (Chris Klein). Nowy sportowiec szybko osiąga status gwiazdy oraz zaczyna domyślać się, że rollerball to jedynie maszynka do zarabiania pieniędzy w rękach największych, światowych korporacji. Postanawia stanąć do walki z okrutnym systemem nie domyślając się, że Petrovich ma w planach zagwarantować widzom nową atrakcję i uśmiercić go na ich oczach podczas kolejnych rozgrywek…

Na cykl „Wstęp do jutra” TNT zaprasza codziennie od 14 do 20 września.

Plan emisji:

14.09, godz. 21:00 – „Człowiek demolka”

15.09, godz. 21:05 – „Equilibrium”

16.09, godz. 21:10 – „Krwawa rozgrywka”

17.09, godz. 21:05 – „Matrix”

18.09, godz. 21:00 – „Pacific Rim”

19.09, godz. 21:00 – „Tylko jeden”

20.09, godz. 21:00 – „Rollerball”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *