Radio

TOK FM w drugą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie

W sobotę, 24 lutego br., w drugą rocznicę wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą, tematy ukraińskie zdominują program Radia TOK FM. Przez cały dzień będą pojawiać się w różnych kontekstach i wymiarach.

 

O bieżącej sytuacji zarówno w samej Ukrainie jak i o stosunkach polsko-ukraińskich już od rana w sobotnim “Poranku” między 7:00 a 9:00. Te kwestie poruszy również Dominika Wielowieyska podczas rozmów z politykami w “Wyborach w TOKu” (9:00). Po 10:00 program “Młoda Polska”, czyli głos ludzi młodych o wojnie w Ukrainie.

“Magazyn TOK FM” (11:00) poprowadzi wyjątkowo Agnieszka Lichnerowicz. Będzie to specjalne wydanie w całości poświęcone sprawom związanym z inwazją Rosji na Ukrainę – podsumowanie najważniejszych wydarzeń ostatnich dwóch lat, rozmowy o ukraińskiej armii, ale też polskim pomaganiu.

Anna Gmiterek-Zabłocka w audycji “Twój problem – moja sprawa” zajmie się ukraińskimi i polskimi wolontariuszami i wolontariuszkami, którzy z Warszawy wspierają działania wojenne za wschodnią granicą Polski. Jej gościnią będzie również Olena – młoda Ukrainka, mama dwóch synów, która przyjechała do Lublina z Bachmutu na początku marca 2022 roku. Opowie słuchaczom o swojej perspektywie wydarzeń wojennych.

Po godz. 17:00 “Poczytalni” – w klubie książkowym TOK FM zostaną omówione nowości i wyróżniające się książki ukraińskich twórców.

Na zakończenie dnia z Ukrainą w TOK FM, Ewa Podolska zaprosi na swoje spotkanie z gen. Bogusławem Packiem, z którym porozmawia m.in. o emocjach Ukraińców, które wiążą się z wojną dziejącą się na terytorium ich kraju. Początek audycji o 21:00.

foto. Grupa Eurozet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *