„TOPR. Na każde wezwanie” w IPLA.TV i Polsacie

Walka z górskim żywiołem czasem ma cenę życia. To dokument o wyjątkowych ludziach. Opowie wzruszające historie ratowników, których powołaniem jest nieść pomoc innym, niekiedy w obliczu wielkiego ryzyka. Emisja filmu w IPLA.TV i na antenie Telewizji Polsat.

 

 

 

 

Produkcja powstała z okazji 110. rocznicy utworzenia Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w wyniku współpracy TOPR-u, Telewizji POLSAT i firmy Polkomtel, właściciela sieci Plus. Obraz przybliży widzom niezwykle wymagającą i niebezpieczną pracę ratowników górskich. – W filmie poruszone są przede wszystkim sytuacje, które nie są dla ratowników łatwe, w których stracili swoich kolegów – powiedziała współtwórczyni filmu Natalia Knapik, dziennikarka Polsat News.

„TOPR. Na każde wezwanie” to zbiór prawdziwych i angażujących historii. – Bardzo dużo emocji wywołała we mnie rozmowa z Robertem Janikiem, byłym naczelnikiem TOPR-u, który stracił swojego przyjaciela podczas katastrofy śmigłowca w 1994 roku. Zginęło tam dwóch ratowników i dwóch pilotów. Na przestrzeni stu dziesięciu lat istnienia TOPR-u to był jeden z najtragiczniejszych wypadków – dodała.

W dokumencie widzowie usłyszą rozmowy z ratownikami TOPR-u, lekarzami, ekspertami, uratowanymi i rodzinami zmarłych. Do produkcji wykorzystano zdjęcia archiwalne z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, ale i materiały samych ratowników. – Tam nie ma zdjęć symulowanych. Wszystko, co zobaczyli widzowie, to fragmenty prawdziwych akcji – opisał Radosław Kietliński, współautor dokumentu.

Oprócz wspomnianych dziennikarzy twórcą dokumentu jest również Wojciech Pochrzęst z Polsat News. Za produkcję odpowiada Tobias Solorz.

„TOPR. Na każde wezwanie” na IPLA.TV od 18 listopada i 2 grudnia o godz. 22:35 w Telewizji Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *