Finał Northern Ireland Open z rekordem oglądalności w historii snookerowych transmisji Eurosportu

Rozegrany w niedzielę finał Northern Ireland Open pomiędzy Juddem Trumpem i Ronniem O’Sullivanem był snookerową transmisją o najwyższej oglądalności w historii Eurosportu! Fantastyczne spotkanie zakończone zwycięstwem Trumpa 9:7 osiągnęło średni rating 0,49 w grupie A16-49[1].

 

 

 

Ostatnie tygodnie stoją pod znakiem znakomitych wyników snookerowych transmisji w Eurosporcie. W październiku najlepsi snookerzyści świata rywalizowali w English Open, a transmisje z turnieju w Crawley przyciągnęły do Eurosportu przeszło 1,1 mln widzów[2]. W drugim turnieju z cyklu Home Nations Series, czyli Northern Ireland Open Eurosport 1 ponownie osiągnął świetne rezultaty. Stojący na wyjątkowo wysokim poziomie finałowy mecz pomiędzy Juddem Trumpem i Ronniem O’Sullivanem był najlepszą snookerową transmisją w historii stacji.

Niedzielny finał osiągnął średni rating 0,49 w grupie A16-49, wyraźnie przebijając oglądalność odnotowaną 30 kwietnia 2006 roku podczas mistrzostw świata w Sheffield – 0,44. Znakomite spotkanie Trumpa z O’Sullivanem przyciągnęło do Eurosportu aż 194 tys. widzów, co także jest najlepszym wynikiem w historii stacji. Poprzedni rekord należał do finału mistrzostw świata z 2014 roku, który zgromadził 171 tys. widzów.

W rozgrywanym w Belfaście turnieju wystartowało dwóch zawodników z Polski – Adam Stefanów i Kacper Filipiak. Żadnemu z nich nie udało się jednak przebrnąć pierwszej rundy. Kolejną szansą dla Polaków będą trzecie w cyklu Home Nations Series zawody, czyli Scottish Open. Turniej w Glasgow rozegrany zostanie w grudniu. Wcześniej na antenach Eurosportu relacjonowany będzie UK Championship, czyli jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych turniejów w cyklu.

Eurosport pokazuje na żywo wszystkie najważniejsze zawody snookerowe m.in. mistrzostwa świata, UK Championship, Masters, czy Home Nations Series. Komentują je najlepsi eksperci: Rafał Jewtuch, Przemek Kruk, Michał Ebert, Grzegorz Biernadski i Jarosław Kowalski. Eurosport rozwija także ofertę cyfrową skierowaną do fanów snookera. Stacja szeroko relacjonuje najważniejsze wydarzenia na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych, w tym w dedykowanej kibicom grupie „ Cuda na kiju”. Na kanale YouTube’owym Eurosportu regularnie publikowane są kolejne odcinki „Kuriera snookerowego”, tworzone przez komentatorów stacji – Grzegorza Biernadskiego i Michała Eberta.

Fot: Eurosport Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *