Zapowiedzi TV

„Tosca” w TVP Kultura

Angela Gheorghiu jako Floria Tosca, Jonas Kaufmann w roli Mario Cavaradossiego, Bryn Terfel jako Baron Scarpia, Lukas Jakobski jako Cesare Angelotti, Jeremy White w roli Zakrystianina, Hubert Francis jako Spoletta oraz ZhengZhong Zhou jako Sciarrone.
 
Cesare Angelotti (Lukas Jakobski), zbiegły więzień skazany na śmierć za udział w spisku przeciwko tyranii rządzącej krajem, przybywa do kościoła św. Andrzeja w Rzymie. Jego siostra ukryła tam klucz i przebranie, które mają pomóc mu w ucieczce.
W kościele pojawia się również Mario Cavaradossi (Jonas Kaufmann), malarz pracujący nad obrazem Marii Magdaleny. Młody artysta jest zakochany w słynnej śpiewaczce Tosce (Angela Gheorghiu). Okazuje się, że mężczyźni to starzy przyjaciele. Tymczasem do kościoła wchodzi ukochana Cavaradossiego, Floria Tosca. Nikt nie spodziewa się, jak tragicznie skończy się ich spotkanie…
„Tosca” to jedno z najpopularniejszych dzieł Pucciniego. Spektakl Royal Opera House z 2012 roku wyreżyserował Jonathan Kent. Orkiestra zagrała pod dyrekcją Antonia Pappano. Gorąco polecamy nie tylko sympatykom opery!
„Tosca”. Niedziela, 10 grudnia, godz. 14:40. TVP Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *