Sport w TVTVN Discovery Polska

Tour de France w Eurosporcie

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 zbliżają się wielkimi krokami i wszyscy myślą już o największej imprezie sportowej świata. Nim jednak damy się porwać rywalizacji o olimpijskie laury na antenach Eurosportu, stacja będzie pokazywać najważniejszy wyścig kolarski na świecie – Tour de France.

 

Po niezwykle emocjonującym Giro d’Italia apetyty sympatyków kolarstwa są bardzo rozbudzone! Szczególnie że w Wielkiej Pętli będziemy mogli trzymać kciuki za Polaków! Na starcie zobaczymy między innymi Rafała Majkę, który będzie wspierał lidera UAE Team Emirates Tadeja Pogacara w walce o obronę żółtej koszulki. Ich plany spróbują pokrzyżować kolarze Team INEOS Grenadier, wśród których zobaczymy Michała Kwiatkowskiego. Choć najlepsi polscy kolarze będą koncentrować się na wsparciu liderów, każdego z nich stać na etapowe zwycięstwa!

Tegoroczna Wielka Pętla rozpocznie się 26 czerwca w Brest, w Bretanii, a zakończy 18 lipca, jak zawsze na Polach Elizejskich w Paryżu. Peleton przejedzie przez 9 regionów i 31 departamentów Francji i przekroczy granicę Księstwa Andory.

Trasa tegorocznego touru to blisko 3400 km, na które składa się 21 etapów: osiem płaskich, pięć pagórkowatych, sześć górskich i dwie czasówki. Ósmy etap wyścigu między Vierzon i Le Creusot będzie najdłuższym etapem TdF od 2000 roku!

Tour de France w Eurosporcie to gwarancja kompletnych transmisji każdego etapu i niezrównanego komentarza Tomasza Jarońskiego i Dariusza Baranowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *