Tour de Pologne od soboty codziennie w Eurosporcie!

Już w sobotę kolarze 22 drużyn staną na starcie 76. Tour de Pologne. Peleton wyruszy z Krakowa, aby po 7 dniach i 1075,5 km pasjonującej rywalizacji dotrzeć do Bukowiny Tatrzańskiej. Widzowie Eurosportu oraz użytkownicy Eurosport Playera obejrzą na żywo decydujące 75 minut każdego etapu.

 

 

W 76. edycji Tour de Pologne wystartują 22 drużyny – 18 ekip z World Touru, a wśród nich CCC Team oraz 4 zespoły z dzikimi kartami, w tym Reprezentacja Polski. Z wyścigu musiał wycofać się triumfator sprzed roku Michał Kwiatkowski z Team Ineos. Na starcie nie zabraknie natomiast Rafała Majki z zespołu Bora-Hansgrohe, który wygrał wyścig w 2014 roku i ponownie będzie jednym z głównych faworytów. Dla Majki start w wyścigu dookoła Polski będzie pierwszym od zakończenia Giro d’Italia. Kolarz Bora-Hansgrohe w ostatnich tygodniach przygotowywał się we Włoszech do ścigania na rodzimych trasach oraz zbliżającej się Vuelta a Espana.

W sumie na starcie Tour de Pologne stanie 15 Polaków. Rafała Majkę będą wspierać dwaj koledzy z zespołu – Paweł Poljański i Maciej Bodnar. Oprócz nich zobaczymy: Michała Gołasia (Ineos), Tomasza Marczyńskiego (Lotto Fix All), Kamila Gradka, Łukasza Owsiana i Szymona Sajnoka z CCC Team oraz Marka Rutkiewicza, Macieja Paterskiego, Pawła Cieślika, Pawła Franczaka, Adriana Kurka, Jakuba Kaczmarka i Szymona Rekitę w barwach reprezentacji Polski.

Tour de Pologne na antenach Eurosportu skomentują Igor Błachut i Dariusz Baranowski. Zmagania w peletonie oraz to, co dzieje się poza widokiem telewizyjnych kamer będą relacjonować obecni na miejscu dziennikarze Eurosportu – Tomasz Jaroński i Rafał Sak.

Więcej informacji o kolarstwie, w tym wiele materiałów wideo, wywiady i artykuły na stronie eurosport.ploraz w mediach społecznościowych Eurosportu.

Plan transmisji Tour de Pologne na antenach Eurosportu i w Eurosport Playerze

  • 1. etap, sobota, 3 sierpnia, 17:30, Eurosport 1
  • 2. etap, niedziela, 4 sierpnia, 17:15, Eurosport 1
  • 3. etap, poniedziałek, 5 sierpnia, 17:15, Eurosport 1
  • 4. etap, wtorek, 6 sierpnia, 15:15, Eurosport 2
  • 5. etap, środa, 7 sierpnia, 15:15, Eurosport 2
  • 6. etap, czwartek, 8 sierpnia, 17:15, Eurosport 1
  • 7. etap, piątek, 9 sierpnia, 15:15, Eurosport 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *