„Transport lotniczy” w listopadzie na Polsat Viasat Explore

W tym programie przyjrzymy się z bliska wartej sześć miliardów dolarów branży lotniczego transportu towarowego i poznamy niewiarygodne przedmioty i ładunki, jakie bywają przewożone samolotami.

 

 

 

 

 

Zobaczymy między innymi, jak wygląda trwający 36 godzin transport łososi zza koła podbiegunowego w Norwegii do japońskich restauracji z sushi, jak komercyjne satelity drogą powietrzną docierają na miejsce startu w kosmos i jak przewozi się samolotem 61 koni na zawody w Hongkongu.

Niekiedy najważniejszy jest czas — na przykład, gdy trzeba szybko dostarczyć do Australii części do samochodów Formuły 1 czy przewieźć kwiaty i sadzonki na niesamowity targ kwiatów w Amsterdamie.

Dowiemy się, jak funkcjonuje East Midlands Airport, największe w Wielkiej Brytanii lotnisko obsługujące wyłącznie ruch towarowy. Zobaczymy między innymi remont pasa startowego i odstraszanie ptaków z terenów koło lotniska.

Premierowy odcinek oryginalnej serii dokumentalnej zostanie wyemitowany 2 listopada o godzinie 18:00 na Polsat Viasat Explore

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *