„Trubadurzy” z okazji jubileuszu zespołu dziękują Telewizji Polskiej

Legendarny zespół „Trubadurzy” ma już 50 lat. Przez cały ten czas karierze zespołu towarzyszyła Telewizja Polska – w podziękowaniu muzycy grupy przekazali na ręce Prezesa TVP Jacka Kurskiego statuetkę „Złotego Trubadura”.
 

 
– Znamy się nie tylko z widzenia, tylko z wieloletniej obecności na antenach Telewizji Polskiej – powiedział prezes TVP Jacek Kurski, odbierając statuetkę z rąk muzyków: Marka Lichtmana, Sławomira Kowalewskiego, Piotra Kuźniaka i Jacka Malanowskiego. – Muzyka „Trubadurów” to nie tylko historia, bo ich piosenki do dziś doskonale zna kilka pokoleń Polaków – dodał Jacek Kurski.
„Trubadurzy” to legenda polskiego rocka, autorzy niezapomnianych przebojów: „Przyjedź mamo na przysięgę”, „Znamy się tylko z widzenia”, czy „Nie przynoś mi kwiatów dziewczyno”. W trakcie swojej długiej kariery otrzymali mnóstwo dowodów uznania od sympatyków i jurorów. Podczas wielkiego koncertu jubileuszowego w Teatrze Wielkim w Łodzi muzycy zostali uhonorowani Złotymi Medalami „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, nadanymi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *