Sport w TV

Trzy pojedynki o mistrzowskie pasy na gali BKFC 62 w Fightklubie!

Bare Knuckle Fighting Championship wraca do Hollywood i robi to w wielkim stylu, bo już w nocy z piątku na sobotę właśnie na Florydzie zaplanowano show z aż trzema pojedynkami o tytuły mistrza świata. Na żywo od 1.00 na antenie Fightklubu!

 

W głównym wydarzeniu wieczoru dojdzie do batalii dwóch najlepszych zawodników na świecie w wadze piórkowej. W Great Falls Kai „Hefty Bag” Stewart po raz drugi bronił będzie swojego tytułu, a odebrać mu go spróbuje Bryan „El Gallo” Duran. Jeśli spojrzeć na łączny bilans obu zawodników, to legitymują się oni oszałamiającą statystyką 11:0, z których aż osiem zwycięstw odnieśli przez nokaut! Na dorobek ten składa się pięć wygranych Stewarta i sześć Durana.

„Hefty Bag” po raz ostatni walczył w okrągłym ringu w grudniu ubiegłego roku, kiedy to po raz pierwszy obronił pas wagi piórkowej, pokonując sędziowską decyzją Howarda Davisa. Duran wraca do ringu po czteromiesięcznej przerwie, a w lutym – w swoim poprzednim występie między linami – nie dał szans Louiemu Lopezowi. Obaj do potyczki w Hollywood przystąpią z postanowieniem kontynuowania swojej passy, zapowiadają świetne przygotowanie i walkę od pierwszej do ostatniej sekundy, a ponieważ – delikatnie mówiąc – nie przepadają za sobą również poza ringiem, wielce prawdopodobne, że sędzia tej konfrontacji będzie miał w piątek ręce pełne roboty.

Swojego tytułu, tyle że w wadze koguciej – bronił będzie w weekend również Keith „The Rockstar” Richardson. Jego rywalem w jednej z głównych walk wieczoru będzie Alberto „El Indio” Blas, 29-latek pochodzący z Kuby, choć od dawna mieszkający w Miami. I jeden, i drugi swoją przygodę z BKFC rozpoczęli w porywającym stylu, od czterech kolejnych zwycięstw. Prawdopodobnie tylko jeden z nich będzie kontynuował tę serię w weekend.

Eksperci nieco więcej szans na wygraną dają obrońcy tytułu. Richardson imponuje formą odkąd tylko zadebiutował w okrągłym ringu, a w swojej ostatniej walce znokautował w drugiej rundzie wówczas wicelidera rankingu BKFC Pound-for-Pound, Reggiego Barnetta Jr. Na Florydzie „The Rockstar” trafi jednak godnego siebie rywala, Blas nie tylko wygrał bowiem wszystkie cztery walki w Bare Knuckle Fighting Championship, ale w każdej z nich zwyciężał przez nokaut w pierwszych rundach! Taką serią mogą pochwalić się tylko mistrzowie. Czy Kubańczyk dołączy do nich w Great Falls?

Trzecią mistrzowską walką, jaką zobaczymy w piątkową noc, będzie konfrontacja o wakujący pas wagi półciężkiej pomiędzy Jaredem Warrenem a JoMi Escobozą. Będzie to rewanżowe starcie między tymi fighterami, do pierwszej batalii między nimi doszło w 2022 roku, a zwycięzcą został wówczas Warren. Od tamtej pory obaj dwukrotnie walczyli dla BKFC i wygrali swoje pojedynki. Escoboza w pokonanym polu zostawił Isaaca Doolittle’a i Estebana Rodrigueza, a Warren nie dał większych szans Danny’emu Christie i Jayowi Jacksonowi.

Ciekawą walką na BKFC 62 powinno być również kobiecie starcie w wadze słomkowej pomiędzy Christine Vicens i Melanie Shah. Pierwsza z nich celuje w Hollywood w swoją trzecią wygraną w tej organizacji. Na poprzednich galach triumfowała w potyczkach z Jade Masson-Wong i Jocelyn Jones-Lybarger, a jej walka z Sydney Smith została anulowana. W piątek na jej drodze stanie Shah, która podbój Bare Knuckle Fighting Championship również rozpoczęła od dwóch zwycięstw, we wrześniu ubiegłego roku została jednak zastopowana przez Britain Hart.

Podczas weekendowej gali warto zwrócić uwagę również na kilku innych niepokonanych fighterów, którzy mają predyspozycje, aby w niedalekiej przyszłości również walczyć o tytuły mistrza świata. To m.in. Chris „Dynamite” Garcia (3-0, 2 KO) i Justin „Joy Boy” Ibarrola (3-0, 1 KO) w wadze koguciej, Leonardo „El Zombo” Perdomo (3-0, 3 KO) w kategorii ciężkiej oraz Edgard „The Dream Killer Plazaola (2-0, 2 KO) w wadze piórkowej.

Gala BKFC 62 w Hollywood na Florydzie w nocy z piątku na sobotę (21/22 czerwca) o godz. 1.00 na żywo w Fightklubie!

Main card gali BKFC 62 w Hollywood:

Kai Stewart vs Bryan Duran

Keith Richardson vs Alberto Blas

Jared Warren vs John Michael Escoboza

Gee Perez vs Albert Inclan

Christine Vicens vs Melanie Shah

Justin Ibarrola vs Rick Caruso

Chris Garcia vs Micah Livingston

Leonardo Perdomo vs Steven Banks

Edgard Plazaola vs Eric Dodson

Markus Suarez vs David Simpson

Peter Peraza vs Wayna Reid

foto, źródło. Materiały prasowe / Fightklub / Bare Knuckle Fighting Championship

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *