DVB-TMedia

Trzy wnioski MWE Networks na nadawanie na MUX-1

Grupa ATM złożyła ponownie wniosek o emisję kanału ATM Rozrywka na multipleksie MUX-1. Michał Winnicki złożył propozycję na trzy różne kanały: Silver TV, TVC Nostalgia lub Tele Rozrywka – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

 

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Michał Winnicki w ramach prowadzonej przez niego grupy medialnej MWE Networks złożył trzy wnioski w konkursie na MUX1.

– Nie wiemy, jakimi kryteriami przy wyborze zwycięzcy kierować się będzie KRRIT. Jesteśmy gotowi do uruchomienia każdego z tych programów niezwłocznie po wygaśnięciu koncesji na ATM Rozrywka, zatem zapewniamy płynne wykorzystanie slotu na MUX1 zapewnia portal Wirtualnemedia.pl. – Jako nadawca wielu kablowo-satelitarnych tematycznych programów telewizyjnych posiadamy niezbędne zaplecze do nadawania ogólnopolskiego programu telewizyjnego na MUX1 i jesteśmy do tego w pełni gotowi pod każdym względem ocenia.

Pierwszym z pomysłów na kanał ma być nadawanie Silver TV (wniosek złożono w imieniu spółki Michał Winnicki Entertainment). Ma to być propozycja skierowana do widzów ze starszego pokolenia tzw. silver (srebrnego). Według Winnickiego nie ma obecnie kanału dla seniorów, dlatego będzie to dobry pomysł, także pod względem marketingowo – reklamowym.

– Inspiracją do stworzenia SILVER TV była książka “Marketing generacji silver”, a także moje własne obserwacje, gdyż jestem synem emerytów. Kanały adresowane do widzów 50+ powstały już m.in. w Czechach (CT3) oraz Niemczech (SAT1 Gold) i cieszą się tam dużym zainteresowaniem. Polska telewizja goni za młodym widzem w wieku 16-49 lat, ale to dawno nieaktualna grupa docelowa. Telewizji wierni są widzowie starsi i w końcu dla nich trzeba stworzyć dedykowany im tematyczny kanał telewizyjnyuzasadnia.

Kolejny wniosek złożyła spółka MWE Broadcast na nadawanie TVC Nostalgia – na kanał, który przypomni widzom kultowe produkcje filmowe, telewizyjne i muzyczne z dawnych lat. – Będzie to świetna wycieczka sentymentalna dla widza starszego oraz zupełna nowość dla młodszych, która połączy pokolenia – przekazał nam Michał Winnicki.

Trzecia propozycja miała dotyczyć kanału Tele Rozrywka (wniosek złożono w imieniu spółki MWE Telesport). Miałaby to być stacja konkurencyjna wobec ATM Rozrywka, która zapełni miejsce na MUX1. – Wierzymy, że nasz pomysł na filmowo-rozrywkową stację telewizyjną będzie bardziej atrakcyjny dla widza poprzez zapewnienie dużo większej liczby premier. Nie chcemy robić kolejnego kanału telewizyjnego zalanego powtórkami z innych anten dostępnych w polskim DVB-T – komentuje Michał Winnicki z MWE Networks.

źródło: Wirtualnemedia.pl

3 komentarze do “Trzy wnioski MWE Networks na nadawanie na MUX-1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *