Tu rządzi strach – cykl filmowy w styczniu na AMC

W styczniu na widzów AMC czeka kolejna dawka intensywnych emocji i zapierających dech w piersiach seansów. W każdą sobotę miesiąca na antenie pojawi się selekcja trzymających w napięciu thrillerów, a także wciągające filmy akcji i poruszające dramaty science-fiction. Wśród nich między innymi: wielokrotnie nagradzane dzieło Alfonso Cuaróna „Ludzkie dzieci”, czyli mroczna wizja przyszłości, w której ludzkość utraciła zdolność rozmnażania się; „Sąsiedzi z dołu” – wywołująca ciarki historia małżeństwa, których życie zostaje nagle zakłócone wprowadzeniem się nowych sąsiadów; „Krawiec z Panamy” z Piercem Brosnanem w roli głównej – thriller o byłym więźniu słynącym z szycia pięknych garniturów i opowiadania fantastycznych historii, które wpędzaja go w poważne tarapaty, oraz przejmujący film „Tożsamość” o grupie ludzi, którzy na schronienie przed burzą wybierają dość pechowe miejsce.

 

U PROGU ZIMY
(2016)
1 stycznia o 22:00

Kiedy Karen, była żona Elliota Bakera, i jej nowy mąż wyjeżdżają na wakacje, mężczyzna ma się zaopiekować synami. Jednak to, co miało być okazją do pogłębienia relacji, wkrótce zamienia się w koszmarną przygodę. Gdy na zewnątrz zapada noc i szaleje burza śnieżna, Elliot z chłopcami zostają uwięzieni w opuszczonej chatce nad jeziorem.

Tytuł: U progu zimy (Edge of Winter)
Reżyseria: Rob Connelly
Występują: Joel Kinnaman, Percy Hynes White, Tom Holland, Rachelle Lefevre

LUDZKIE DZIECI
(2006)
1 stycznia o 23:45

W niedalekiej przyszłości świat ogarnia anarchia po tym, jak cała populacja nagle staje się bezpłodna, a ludzkości grozi całkowite unicestwienie. Akcja toczy się w ogarniętym przemocą Londynie i skupia się na Theo – nietypowym przywódcy, który może uratować Ziemię. Mężczyzna jest pozbawionym złudzeń byłym aktywistą, który stał się biurokratą, a teraz musi stawić czoła własnym demonom, by ochronić ostatnią nadzieję na przyszłe pokolenie.

Tytuł: Ludzkie dzieci (Children of Men)
Reżyser: Alfonso Cuarón
Występują: Clive Owen, Julianne Moore, Michael Caine, Peter Mullan, Pam Ferris

KIEDY DZWONI NIEZNAJOMY
(2006)
8 stycznia o 22:00

Licealistka Jill Johnson opiekuje się dziećmi w położonym na wzgórzu domu. Gdy maluchy śpią, a jej pozostaje tylko zwiedzanie pięknego domu, zamyka drzwi na klucz i włącza alarm. W pewnej chwili do dziewczyny zaczyna dzwonić nieznany numer, a głos w słuchawce nalega, by „sprawdziła, co u dzieci”… Jill zaczyna panikować. Strach przeradza się w przerażenie, gdy udaje jej się ustalić, że telefony wykonane były z wnętrza domu. Będzie musiała zmobilizować całą swoją siłę – intelekt, wolę przetrwania i zwierzęcy instynkt, by ujść z życiem.

Tytuł: Kiedy dzwoni nieznajomy (When a Stranger Calls)
Reżyseria: Simon West
Występują: Camilla Belle, Katie Cassidy, Tommy Flanagan, Brian Geraghty, Tessa Thompson

SĄSIEDZI Z DOŁU
(2015)
8 stycznia o 23:45

Kate i Justin mieszkają w mieszkaniu na piętrze w londyńskiej kamienicy. Trzydziestokilkuletni, odnoszący sukcesy i zamożni, spodziewają się pierwszego dziecka. Na pozór wszystko wygląda dobrze, choć Kate ma głęboko zakorzenione obawy, czy nadaje się na matkę i czy będzie w stanie kochać swoje dziecko. Pewnego dnia do mieszkania na parterze wprowadzają się John i Theresa. Oni również spodziewają się dziecka i, w przeciwieństwie do Kate, kobieta jest przeszczęśliwa i nie może się doczekać macierzyństwa.

Wszystko zmienia się pewnego wieczoru podczas kolacji w mieszkaniu Kate i Justina. Kate zaczyna podejrzewać, że z sąsiadami dzieje się coś dziwnego. Tragiczny wypadek sprawia, że obie pary pogrążają się w koszmarze, a władzę nad ich życiem przejmuje psychologiczny terror.

Tytuł: Sąsiedzi z dołu (The Ones Below)
Reżyseria: David Farr
Występują: Clémence Poésy, Stephen Campbell Moore, David Morrissey, Laura Birn

SPOSÓB NA MORDERSTWO
(2016)
15 stycznia o 22:00

Nowy Jork lat 60. Walter Stackhouse jest odnoszącym sukcesy architektem. Wraz z żoną, piękną Clarą, wiodą pozornie idealne życie. Jednak fascynacja mężczyzny pewnym nierozwiązanym morderstwem wpędza go w poważne kłopoty. Nie dość, że musi bawić się w kotka i myszkę ze sprytnym mordercą i zbyt ambitnym detektywem, to jeszcze pożąda innej kobiety.

Tytuł: Sposób na morderstwo (A Kind of Murder)
Reżyseria: Andy Goddard
Występują: Patrick Wilson, Jessica Biel, Haley Bennett, Vincent Kartheiser

DETOKS
(2002)
15 stycznia o 23:55

Sylwester Stallone daje z siebie wszystko wcielając się w postać gliniarza, który podczas służby był świadkiem brutalnego morderstwa. To traumatyczne wydarzenie spowodowało, że coraz częściej zagląda do kieliszka. Decyduje się na odwyk w klinice specjalizującej się w leczeniu policjantów, gdzie odkrywa, że ktoś po kolei morduje pacjentów.

Tytuł: Detoks (D-TOX)
Reżyser: Jim Gillespie
Występują: Sylvester Stallone, Tom Berenger, Charles S. Dutton, Polly Walker, Robert Patrick

KRAWIEC Z PANAMY
(2001)
22 stycznia o 22:00

Film oparty na bestsellerowej powieści Johna Le Carrégo z 1996 roku. Tłem dla rozgrywającej się akcji są kontrowersje związane z Kanałem Panamskim po jego przekazaniu przez USA Panamie pod koniec 1999 roku. Harry Pendel (Geoffrey Rush), były skazaniec ze wschodniego Londynu, stał się popularnym krawcem panamskiej elity. Harry znany jest zarówno z opowiadania niezwykłych historii, jak i ze swoich garniturów. Jednak w pewnym momencie okazuje się, że jego opowieści zaczynają mieć śmiertelne konsekwencje. Poluje na niego bezwzględny i ambitny, ale za to czarujący brytyjski szpieg, Osnard (Pierce Brosnan). Harry chcąc uniknąć kłopotów, stwarza fikcyjną historię, która nie tylko zostaje uznana za prawdę, ale także uruchamia łańcuch wydarzeń, będących zagrożeniem dla wszystkiego, co jest mu drogie.

Tytuł: Krawiec z panamy (The Tailor of Panama)
Reżyseria: John Boorman
Występują: Pierce Brosnan, Geoffrey Rush, Jamie Lee Curtis, Brendan Gleeson

ODRZUTKI
(2015)
23 stycznia o 00:05

Ten trzymający w napięciu thriller opowiada o znanym hakerze, który zostaje schwytany przez CIA. Służby stawiają mu ultimatum – albo będzie pracował dla nich, albo resztę życia spędzi w więzieniu bez dostępu do Internetu. Haker przyjmuje propozycję, ale pod warunkiem, że sam skompletuje swój zespół. Zamiast najlepszych agentów CIA wybiera pozornie najsłabszych stażystów – wyrzutków. Ta zgraja o bardzo różnych osobowościach i z budzącymi wątpliwości metodami odnosi sukces, który zawdzięcza właśnie swoim dysfunkcjom.

Tytuł: Odrzutki (The Throwaways)
Reżyseria: Tony Bui
Występują: Sam Huntington, Katie McGrath, Christian Hillborg, Jack Kesy, Kevin Dillon, James Caan

TRZYNASTE PIĘTRO
(1999)
29 stycznia o 22:00

Akcja filmu rozgrywa się na 13. piętrze wieżowca w centrum Los Angeles. Mieści się tam laboratorium dwóch wizjonerów, Douglasa Halla i Hannona Fullera, którzy pracują nad rewolucyjnym projektem rzeczywistości wirtualnej – udało im się odtworzyć Los Angeles z 1937 roku na komputerowym chipie. Lecz gdy Hall budzi się i odkrywa zakrwawione ubrania, a także ciało zamordowanego Fullera, natychmiast staje się głównym podejrzanym. Aby rozwiązać zagadkę śmierci wspólnika i dotrzeć do prawdy, musi pogrążyć się w mrocznym świecie morderstw i oszustw.

Tytuł: Trzynaste piętro (The Thirteenth Floor)
Reżyseria: Josef Rusnak
Występują: Craig Bierko, Gretchen Mol, Armin Mueller-Stahl, Vincent D’Onofrio

TOŻSAMOŚĆ
(2003)
29 stycznia o 23:55

Kierowca limuzyny, gwiazda telewizyjna z lat 80., policjant przewożący mordercę, dziewczyna na telefon, para nowożeńców oraz rodzina w kryzysie – wszyscy znaleźli schronienie w motelu na odludziu prowadzonym przez nerwowego kierownika nocnej zmiany.

Ulga związana ze znalezieniem dachu nad głową szybko zostaje zastąpiona przerażeniem, gdy jedno po drugim zaczynają umierać. Bohaterowie szybko zdają sobie sprawę z tego, że jeśli chcą przeżyć, muszą odkryć tajemnicę, przez którą wszyscy znaleźli się w tym samym miejscu o tej samej porze.

Tytuł: Tożsamość (Identity)
Reżyseria: James Mangold
Występują: John Cusack, Ray Liotta, Amanda Peet, John Hawkes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *