Platforma Canal+Sieci kabloweSport w TV

Turniej King of the Court w Polsce już w najbliższy weekend w Sportklubie!

Ogromna niespodzianka dla fanów siatkówki plażowej! W sobotni wieczór w Myślenicach w ramach imprezy Plaża Open rozegrane zostaną finałowe zmagania w King of the Court. Transmisja z tego spotkania na antenie Sportklubu!

 

King of the Court to innowacyjna formuła turnieju, w którym o zwycięstwo w tym samym czasie walczy kilka drużyn. Dwie przebywają na boisku, reszta oczekuje na błąd rywali i w przypadku ich niepowodzenia melduje się na placu boju. To niezwykle widowiskowa odmiana siatkówki plażowej, która święci już triumfy w Europie Zachodniej. Doskonale wiedzą o tym zresztą widzowie Sportklubu, stacja od dwóch lat transmituje bowiem zmagania King of the Court w Utrechcie i Hamburgu, a w ostatnim z tych miast gościła zaledwie kilka dni temu.

W weekend po raz pierwszy telewizyjny turniej King of the Court rozegrany zostanie w Polsce. W Myślenicach do walki o medale stanie kilka drużyn, które najpierw rywalizować będą w piątkowych eliminacjach, a w sobotę zmierzą się w spotkaniu finałowym – właśnie ten mecz pokaże na swojej antenie Sportklub.

Polish Championships of King Of The Court, bo tak brzmi pełna nazwa zawodów, będzie częścią organizowanego w Myślenicach już po raz kolejny cyklu Plaża Open. W tym roku w małopolskim miasteczku odbędzie się finał zmagań, wcześniej najlepsi siatkarze plażowi rywalizowali o rankingowe punkty i nagrody finansowe w Czeskim Cieszynie i w Łodzi.

Co ciekawe, zmagania w King of the Court odbędą się przy sztucznym oświetleniu, co jeszcze bardziej uatrakcyjni telewizyjny przekaz z tego wydarzenia.

– To będzie fantastyczny weekend i bardzo cieszę się, że całe podsumowanie cyklu odbędzie się właśnie w Myślenicach. To tam w ubiegłym roku rozegraliśmy pierwszy raz mecze przy sztucznym oświetleniu. Atmosfera była fenomenalna, dlatego też w tym roku postanowiliśmy właśnie w Myślenicach rozegrać dodatkowy turniej Polish Championships of King Of The Court. To międzynarodowy format, cieszący się dużym zainteresowaniem w innych krajach. W naszym jesteśmy pionierami, jeśli chodzi o jego organizację. W Białymstoku zorganizowaliśmy go po raz pierwszy i było to wydarzenie jednodniowe. W Myślenicach idziemy o krok dalej i turniej się rozrasta, będzie on trwał dwa dni – mówi dyrektor generalny cyklu Plaża Open, Marcin Strządała.

King of the Court w Myślenicach w sobotę 9 lipca o godz. 20:30 na żywo w Sportklubie! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *