„Turning Points” – noworoczny magazyn „Gazety Wyborczej” i „New York Timesa”

Druga zimna wojna? Koniec liberalnej demokracji? Co czeka ludzkość w 2020 r.? We wtorek, 31 grudnia br. wraz z „Gazetą Wyborczą” ukaże się „Turning Points” – specjalny magazyn stworzony przez redakcję „New York Timesa” i „Gazety Wyborczej”. Czytelnicy znajdą w nim rozważania wybitnych ludzi polityki, biznesu, nauki i kultury dotyczące wydarzeń, które mogą poruszyć świat w nadchodzącym roku.

 

 

 

 

Po dekadzie chaosu czas na strach; nasza przyszłość zależy od społeczności; afrykańscy przedsiębiorcy będą siłą napędową kolejnej rewolucji cyfrowej; demokracje zachodnie oddają pole Chinom i różnym autokratom, rosną korupcja i nierówności społeczne – między innymi takie tezy będzie można przeczytać w noworocznym dodatku „Gazety Wyborczej” i „New York Timesa” zatytułowanym „Turning Points”. Ich autorami są znani intelektualiści, biznesmeni i politycy, jak: Jack Ma, Raghuram G. Rajan, Niall Ferguson, Darren Aronofsky czy Carles Puigdemont, którzy – podsumowując mijającą dekadę – z niepokojem patrzą w przyszłość. Co przyniesie rok 2020? Jakie zmiany technologiczne, polityczne oraz klimatyczne czekają ludzkość i jak zaradzić ich destrukcyjnym konsekwencjom?

– Nieszczęścia trapiące dzisiejszy świat mają wiele twarzy: Trumpa, brexitu czy ruchu żółtych kamizelek. U ich źródeł tkwią na ogół zmiany technologiczne i globalizacja. (…) Aby zwalczyć nierówności społeczne i poczucie bezradności, trzeba wspierać lokalne społeczności i zachęcać obywateli do angażowania się w demokratyczne działaniatwierdzi indyjski ekonomista, Raghuram G. Rajan.

Ponad to w „Turning Pionts” będzie można przeczytać m.in. o: Harmony – pierwszym na świecie robocie erotycznym, wyposażonym w sztuczną inteligencję opisanym przez Sayaka Murata; trwającej już zimnej wojnie z Chinami w opinii historyka Niall’a Ferguson’a; granicach kneblujących liberalną demokrację według byłego przewodniczącego Katalonii Carles’a Puigdemont’a; Grecie Thunberg, ikonie, jakiej potrzebuje nasza planeta zdaniem Darren’a Aronofsky’ego, a także o powrocie populizmu w Argentynie.

Magazyn „Turning Points” ukaże się we wtorek, 31 grudnia br. wraz z „Gazetą Wyborczą”, której cena wyniesie 6,99 zł.

„Gazetę Wyborczą” i magazyn wspiera kampania promocyjna prowadzona w radiu i na nośnikach reklamy zewnętrznej, autopromocja w papierowym wydaniu dziennika i jego dodatkach, serwisie Wyborcza.pl oraz w mediach społecznościowych. Działania przygotował i zaplanował dział marketingu „Gazety Wyborczej”.

Pierwsze wydanie dziennika w roku 2020 ukaże się 2 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *