PolecaneTVN Discovery Polska

TVN z dodatkową pojemnością na satelicie Eutelsat HOTBIRD

Eutelsat Communications i TVN podpisały wieloletnią umowę, dzięki której polski koncern medialny może korzystać z dodatkowych zasobów na Eutelsat HOTBIRD na pozycji 13° East. To kolejny krok w długoletniej współpracy obu podmiotów. Eutelsat towarzyszy rozwojowi TVN-u od lat 90.

 

System HOTBIRD należy do Eutelsatu i jest jednym z najbardziej wszechstronnych systemów satelitarnych w Europie, jeśli chodzi o zasięg. Czeka go dodatkowa optymalizacja wraz z wejściem do eksploatacji dwóch satelitów HOTBIRD nowej generacji. Ich wyniesienie na orbitę jest planowane na przyszły rok. Nowe obiekty zastąpią jednostki, które obecnie działają na pozycji 13° długości wschodniej.

Umowa ta dowodzi znaczenia satelity, jako infrastruktury nadawczej zdolnej do dotarcia do największej liczby odbiorców w Europie, zarówno obecnie, jak i w nadchodzących latach. Podkreśla również niezrównany zasięg pozycji 13° East nad Europą w połączeniu z czołową pozycją rynkową Eutelsatu w polskim krajobrazie nadawczym mówi Philippe Oliva, dyrektor handlowy Eutelsatu.

Jak twierdzi, firma z przyjemnością umacnia współpracę z TVN. W podobnym tonie wypowiada się Krzysztof Kozłowski, dyrektor ds. technologii w Grupie TVN Discovery.

Jesteśmy podekscytowani, że możemy nadal korzystać z zasobów orbitalnych Eutelsatu, aby wzmocnić dystrybucję naszych usług nadawczych w Polsce, jednym z naszych najważniejszych rynków w Europie — mówi i dodaje, że TVN jest również zadowolony ze współpracy z jednym z najbardziej uznanych operatorów satelitarnych na świecie.

Eutelsat Communications działa od 1977 roku. Firma korzysta z międzynarodowej floty satelitów oraz ze związanej z nią infrastruktury naziemnej. Przez Eutelsat jest nadawanych łącznie ok. 7000 kanałów telewizyjnych obsługiwanych przez różne grupy medialne. TVN należy do Grupy Discovery i ma 24 kanały w Polsce, m.in. lifestyle’owe, informacyjne, sportowe i filmowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *