MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

TVN24 GO wspiera Fundację TVN i budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży (wideo)

Od 17 lutego 20 proc. wpłaty z każdej nowej rocznej subskrypcji TVN24 GO trafia na wsparcie psychiatrii dzieci i młodzieży. W serwisie pojawił się także nowy cykl poświęcony tej tematyce, “Depresja systemu”.

 

Eksperci alarmują, że polski system opieki psychiatrycznej nad najmłodszymi kuleje – nie ma doraźnej pomocy psychologicznej blisko zamieszkania, na wsparcie mogą liczyć tylko najciężej chorzy. I to zazwyczaj dopiero wówczas, gdy zaistnieje realna obawa o życie dziecka. Szpitalne oddziały zamknięte są przepełnione i niedoinwestowane. Brakuje personelu – często jeden lekarz musi się opiekować kilkudziesięcioma pacjentami na raz.

Tymczasem potrzebujących pomocy przybywa co roku. Według policyjnych statystyk, w 2021 w Polsce dzieci i nastolatki podjęły 1496 prób samobójczych – to aż o ponad 650 przypadków więcej niż rok wcześniej i aż cztery razy więcej niż w 2013 roku.

TVN24 GO wesprze budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przekazując 20% wpłat z nowych rocznych subskrypcji do Fundacji TVN. W placówce znajdzie się oddział pobytu stałego dla 32 pacjentów, a także poradnia psychiatryczna. Fundacja TVN przeznaczy na ten cel 26 milionów złotych.

W TVN24 GO powstał także specjalny cykl “Depresja Systemu”. To całościowe spojrzenie na system psychiatrii dziecięcej w Polsce – jego problemy i stojące przed nim wyzwania. Dziennikarka programu “Polska i Świat” TVN24 Anna Wilczyńska rozmawia z lekarzami, ekspertami oraz nastolatkami i dziećmi, które mają za sobą doświadczenia kryzysu psychicznego. To opowieść o ich codziennych zmaganiach z systemem, który w wielu przypadkach nie działa albo działa za późno. Kolejne odcinki cyklu będą publikowane w TVN24 GO co czwartek.

 

 

TVN24 GO to pierwsza polska newsowa platforma wideo, która umożliwia dostęp do TVN24 i TVN24 BiS na żywo oraz do siedmiu dni wstecz. To także możliwość oglądania dodatkowych, niedostępnych w kanałach telewizyjnych transmisji live. W serwisie można oglądać także pełne – w tym historyczne – odcinki programów informacyjnych i publicystycznych TVN24, a także programy dostępne tylko na platformie, m.in. “Monika Olejnik. Otwarcie”, “Bez kitu” Radomira Wita, reporterski serial “7 żyć” czy “Podcast o zagranicy”. W ofercie TVN24 GO dostępna jest także bogata biblioteka filmów dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *