DVB-TPolecaneTVP

TVP Kultura HD na MUX 8 jak odbierać kanał?

Kanał TVP Kultura HD z dniem 23 października 2019r kanał, będzie można oglądać w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX 8

 

 

 

 

Gdzie oglądać?

Kanał TVP Kultura HD możesz oglądać w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX 8

Jak wyszukać TVP Kultura HD w naziemnej telewizji cyfrowej?

Przejdź do ustawień telewizora lub dekodera i wybierz opcję Automatyczne strojenie lub wpisz w opcjach szukania kanału ręcznie jego numer/częstotliwość.

Odbieram już kanały z MUX 8, czy będę miał TVP Kultura HD?

Tak, kanał TVP Kultura HD będzie widoczny na liście kanałów. W starszych telewizorach lub dekoderach konieczne może być ponowne strojenie kanałów naziemnej telewizji cyfrowej.

Gdzie znajduje się najbliższy nadajnik MUX 8?

Lokalizację, zasięg i parametry (częstotliwość, kanał, polaryzacja) nadajników MUX-8 możesz sprawdzić korzystając z serwisu emimaps.emitel.pl lub aplikacji EmiMaps. Aby prawidłowo odbierać kanały na MUX 8, antena powinna być skierowana w kierunku nadajnika oraz ustawiona w polaryzacji (horyzontalnej lub wertykalnej) co nadawany sygnał przez nadajnik MUX 8.

Czy muszę mieć dodatkową antenę by odbierać kanału na MUX 8?

Tak, do odbioru kanałów MUX 8 konieczna będzie instalacja dedykowanej anteny VHF oraz zwrotnicy sygnału telewizyjnego lub zmienić instalację na antenę typu „Combo” odbierającą zarówno pasmo VHF (nadajniki MUX 8) oraz pasmo UHF (nadajniki MUX 1,2,3).

Czym różni się MUX 8 od MUX 1,2,3?

MUX 8 jest nadawany w paśmie VHF, natomiast MUX 1,2,3 oraz inne multipleksy lokalne nadawane są w paśmie UHF.

10 komentarzy do “TVP Kultura HD na MUX 8 jak odbierać kanał?

 • Szkoda, bo u mnie kanały mux8 po prostu kiepsko chodzą… A kanał tvp kultura jest najlepszym z paczki kanałów publicznych.

  Odpowiedz
  • w ogóle nie można znaleźć. WYKLUCZONO WIĘKSZOŚĆ EMERYTÓW, STARSZYCH OSÓB, KTÓRYCH NIE STAĆ NA SPROWADZANIE TZW FACHOWCÓW I NOWY SPRZĘT. SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!
   RESZTA PROGRAMÓW TO W WIĘKSZOŚCI ODMÓŻDŻAJĄCY CHŁAM.

   Odpowiedz
 • Moim zdaniem te kanały powinny być płatne w naziemnej telewizji cyfrowej nie płacisz nie oglądasz powinno kosztować 30 zł Powinno być z dekoderem na kartę powinna być telewizja na kartę mux 8 wkładasz kartę do dekodera i oglądasz wszystkie kanały z multipleksu powinno kosztować 30 zł miesięcznie, To jest moja propozycja i wtedy byście mieli na abonament na telewizji publicznej

  Odpowiedz
   • ZRÓBCIE COŚ Z TYM MUX-8
    ZRÓBCIE COŚ Z TYMI MUX 1 2 3 i MUX 8 !!
    BO RAZ NAM MUX 1 RAZ MUX 3
    a INNYM RAZEM MUX 8
    NIE ODBIERA NORMALNIE TEGO MUX – 8
    BEZSENS TYCH MUX- ów
    ZRÓBCIE JEDEM MUX NA WSZYSTKIE NAZIEMNE PROGRAMY. ZMĄDRZEJCIE. T.Ż. CENTRUM KRAKOWA i NIE MA NORMALNEGO SYGNAŁU WSZYSTKICH TYCH BEZSENSOWNYCH MUX-ów. ZMĄDRZEJCIE TECHNICY.

    Odpowiedz
  • Płacę abonament, wyłączono mi możliwość odbierania TVP KUltura, najlepszego z programów, taka to korzyść z tej nowoczesności dla mnie 🙁

   Odpowiedz
 • Do końca maja tv KULTURA odbierałem bez problemów.Ostatnio na
  tym kanale miałem informację”brak sygnału”.Przy próbie ponownej automatycznej instalacji programów nie pojawiła się już tv KULTURA.Co się dzieje?Nie zauważyłem żadnego komunikatu.Może coś wiecie o zmianach?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *