PolsatSport w TV

SuperLega: Terminarz i plan transmisji pierwszej kolejki

Rozpoczynają się rozgrywki jednej z najmocniejszych lig na świecie, jaką jest SuperLega. Rywalizować w niej będzie kilku Polaków, m.in. Wilfredo Leon, Bartosz Kurek i Mateusz Bieniek. Który z nich udanie zainauguruje sezon? Zobaczcie terminarz i plan transmisji pierwszej kolejki ligi włoskiej.

 

 

 

 

 

Po przerwie reprezentacyjnej powracają rozgrywki ligowe. Do walki W jednej z najmocniejszych lig świata, czyli lidze włoskiej, staną największe gwiazdy światowej siatkówki. Wśród nich będą również polscy siatkarze. Drugi rok w ekipie Sir Safety Conad Perugia spędzi Wilfredo Leon, który ma za sobą pierwszy sezon w biało-czerwonych barwach. Po czterech latach na Półwysep Apeniński powraca Bartosz Kurek. Po odejściu z ONICO Warszawa atakujący reprezentacji Polski przeniesie się do Monzy, czyli ekipy, która zakończyła ubiegłoroczne rozgrywki na ćwierćfinale.

Pierwsze kroki we Włoszech stawiać będzie świeżo upieczony brązowy medalista mistrzostw Europy i mistrz świata Mateusz Bieniek. Przed 25-letnim środkowym trudne wyzwanie, bowiem dołączy do zespołu wicemistrza Italii, Cucine Lube Civitanova. O miejsce w wyjściowej szóstce tego zespołu będzie walczył również Kamil Rychlicki. To luksemburski siatkarz polskiego pochodzenia, który może zagrać zarówno na pozycji atakującego, jak i przyjmującego.

Drugi rok we włoskiej Modenie zanotuje Bartosz Bednorz. Poprzednie rozgrywki były dla niego niezwykle udane, a w efekcie tego siatkarz znakomicie rozpoczął sezon reprezentacyjny zdobywając nagrodę indywidualną w turnieju Final Six Ligi Narodów. Polak o miejsce w składzie będzie rywalizował z takimi gwiazdami, jak Ivan Zaytsev, Matthew Anderson czy Giulio Pinali.

Ekipę Calzedonii Verona zasilił atakujący Bartłomiej Kluth, który poprzedni sezon spędził w Izraelu. Do zespołu Hapoel Kfar Saba zawodnik przeniósł się z upadłej Stoczni Szczecin.

Terminarz i plan transmisji pierwszej kolejki SuperLega:

2019-10-19: Vero Volley Monza – Allianz Milano godzina 20:30, premiera w Polsacie Sport News

2019-10-20: Cucine Lube Civitanova – Gas Sales Piacenza godzina 20:30, premiera w Polsacie Sport News

2019-10-20: Leo Shoes Modena – Kioene Padova godzina 18:00

2019-10-20: Calzedonia Verona – Globo Banca Popolare del Frusinate Sora godzina 18:00

2019-10-20: Consar Ravenna – Itas Trentino godzina 18:00

2019-10-20: Top Volley Latina – Sir Safety Conad Perugia godzina 18:00, transmisja w Polsacie Sport Extra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *