TVP pokaże igrzyska olimpijskie w Pekinie

Już niebawem, w lutym 2022 roku, w Pekinie rozegrane zostaną zimowe igrzyska olimpijskie. Telewizja Polska przeprowadzi z nich 200 godzin transmisji. W TVP 1, TVP 2, TVP Sport, TVPSPORT.PL, naszej aplikacji mobilnej i aplikacji Smart TV pokażemy wszystko, co najważniejsze dla polskiego kibica.

 

Igrzyska olimpijskie w Pekinie potrwają od 4 do 20 lutego 2022 roku. Polskich kibiców czekają niezapomniane emocje. Towarzyszyć będą im transmisje w Telewizji Polskiej. Pokażemy łącznie 200 godzin samej rywalizacji, do tego studia z ekspertami i gwiazdami sportów zimowych..

Do stolicy Chin wyślemy pięć ekip reporterskich, a studio – poza tym w Warszawie – stworzymy także pod skocznią w Zhangzhou. Pokażemy wszystkie starty biało-czerwonych oraz wszystkie inne najważniejsze wydarzenia, w tym ceremonię otwarcia i zamknięcia.

Postaramy się, by dzięki naszej pracy polski kibic nie tylko zobaczył wszystko, co dzieje się na arenach, ale otrzymał jak najwięcej informacji odnośnie do sportowców i samej imprezy.

 

 

– Wzorem igrzysk z Tokio pokażemy nie tylko wszystkie najważniejsze starty polskich sportowców, ale także ich drogę do Pekinu. Nasi reporterzy będą towarzyszyli gwiazdom reprezentacji podczas przygotowań, przestawią ich z innej, nieznanej powszechnie strony zakomunikował dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

– Do tego transmisje z najważniejszych światowych wydarzeń – po prostu creme de la creme olimpijskiej rywalizacji. 200 godzin relacji z Pekinu oprawimy studiem, w którym zasiądą gwiazdy polskiego sportu, także te, które jeszcze w Pjongczangu same walczyły o olimpijskie medale. Pięć ekip reporterskich w Chinach zagwarantuje gorące rozmowy i relacje tuż po zakończonej rywalizacjidodał.

Na TVPSPORT.PL, podobnie jak w przypadku Tokio 2020 i Euro 2020, stworzymy specjalny serwis poświęcony igrzyskom. Znaleźć w nim będzie można m.in. relacje, rozmowy, analizy, wideo z najważniejszych wydarzeń czy sylwetki wszystkich reprezentantów Polski. Materiały wideo i nie tylko znajdą się także na naszych kanałach w mediach społecznościowych – Facebooku, YouTube, Twitterze i Instagramie.

Zimowe igrzyska w Pekinie: szczegóły

24. edycja zimowych igrzysk olimpijskich odbędzie się od 4 do 20 lutego w Chinach. Po raz pierwszy w historii dojdzie do sytuacji, gdy gospodarz (Pekin) wcześniej już organizował letnie IO.

Łącznie odbędzie się 109 konkurencji medalowych w 15 dyscyplinach. Nas oczywiście będą najbardziej interesować zmagania w skokach narciarskich. Kiedy będą odbywały się konkursy? Indywidualny mężczyzn o godzinie 12:00 polskiego czasu 6 lutego. Kamil Stoch będzie bronił tytułu na dużym obiekcie 12 lutego (12:00). Na koniec konkurs drużynowy dwa dni później o tej samej godzinie.

Reprezentanci Polski zdobyli podczas ZIO dotychczas 22 medale: po siedem złotych i srebrnych oraz osiem brązowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *