DVB-TSport w TVTVPWAŻNE

TVP Sport jednak w MUX 3 na mundial?

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna Telewizja Polska udostępni kanał TVP Sport na mundial w MUX 3, a nie jak zapowiadano w MUX 8. TVP Sport zastąpi kanał TVP Rozrywka i nie będzie nadawany w HD.

Telewizja publiczna o wprowadzanych zmianach zawiadomiła już regulatora rynku. TVP Sport pozostanie na MUX3 przynajmniej do końca mundialu czyli do 15 lipca. Nie wiadomo obecnie jakie zmiany będą wprowadzone później. Czy TVP pozostawi kanał sportowy na trzecim multipleksie na stałe, a TVP Rozrywka trafi MUX 8? Taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny. Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski już przy pierwszych zapowiedziach sprzed ponad dwóch lat obiecywał TVP Sport w MUX 3 ponieważ ten multipleks ma największy zasięg w Polsce i fani sportu na pewno nie mieli by problemu z jego odbiorem.

Jeszcze miesiąc temu multipleks 3 miał pozostać w taki samym składzie, a TVP Sport i to w HD miało trafić do MUX 8 gdzie Telewizja Polska nadal ma wolne miejsca na swoje kanały. Multipleks ósmy niestety nie cieszy się nadal wielkim powodzeniem ze względu na konieczność montażu anteny na pasmo VHF w przypadku wielu odbiorców.

Dodając TVP Sport do naziemnej telewizji cyfrowej TVP ma jeszcze jeden problem. Do tej pory kanał sportowy nadawany był na satelicie i w kablówkach i tylko w płatnych ofertach. Teraz tacy nadawcy mogą chcieć renegocjacji umów skoro TVP Sport będzie dostępny za darmo. Jedyny bonus jaki pozostanie odbiorcom kablówek i platform satelitarnych to jakość HD. Odbiorcy naziemni będą musli zadowolić się SD.

 

źródło:Telewizja-cyfrowa.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *