MediaTVPZapowiedzi TV

„Ojciec Mateusz” Mocne zakończenie sezonu

Mateusz szykuje się na przyjęcie urodzinowe doktora Aleksandra Korzeckiego (Marek Lewandowski). Natalia uszczypliwie zagaduje księdza, że po tylu latach służby Bogu powinien już być biskupem, a wciąż jest proboszczem.

Na urodzinowy przyjęciu w willi doktora Mateusz oraz Możejko są świadkami awantury między synem jubilata a 36-letnią kobietą. Robert Korzecki (Marek Kaliszuk) był licealną miłością Uli Pietrzyk (Edyta Herbuś), a dziś jest sławnym rockmenem. Zdenerwowaną i pijaną Pietrzyk Możejko odwozi do domu. W trakcie zdmuchiwania świeczek z urodzinowego tortu doktor Korzecki nagle dostaje zawału. Natychmiast trafia do szpitala, ale mimo przeprowadzonej operacji umiera kilka godzin po zabiegu. Nazajutrz policja dostaje zgłoszenie, że w willi, w której odbywała się impreza, znaleziono ciało jego syna. Muzykowi zadano aż dwadzieścia ran kłutych kuchennym nożem. Po narzędziu zbrodni nie ma jednak śladu. Drugi z synów doktora, kustosz miejscowego muzeum Piotr Korzecki (Sławomir Grzymkowski) jest kompletnie załamany – w ciągu jednej nocy stracił brata i ojca.

Barmani obsługujący przyjęcie zeznają, że po zakończeniu imprezy Roberta odwiedziła jakaś kobieta. Policjanci ustalają, że była nią Ula Pietrzyk. Na miejscu zbrodni znaleziono również jej telefon, a w sypialni jej włos. Kobieta przyznaje, że spędziła z Robertem noc i prosi, by nie mówić o tym jej mężowi. Leszek Pietrzyk (Wojciech Brzeziński), który jest weterynarzem, był w tym czasie w jednym z gospodarstw rolnych gdzie przyjmował poród cielaka.

Okazuje się, że Ula Pietrzyk jako szesnastolatka zaszła w ciążę z ofiarą i na jego żądanie poddała się aborcji. Kobieta zostaje tymczasowo zatrzymana. Sprawy przybierają jednahttp://wwww.discoveryaktualnosci.pl/k nieoczekiwany obrót – w kontenerze przy lecznicy weterynaryjnej Nocul z Dziubakiem znajdują narzędzie zbrodni. Aresztują Leszka Pietrzyka. Weterynarz natychmiast przyznaje się do zbrodni – motywem miałaby być zazdrość oraz zemsta za krzywdę, jaką rockmen wyrządził kiedyś Uli. Wypuszczona z aresztu żona prosi Mateusza, aby namówił męża do odwołania obciążających go zeznań. Przekonuje proboszcza, że Pietrzyk przyznał się do winy, by ją chronić. Mateusz podejmuje wyzwanie i wkrótce odkrywa przerażającą prawdę…

Babcia Lucyna przegląda w gazecie ogłoszenia o pracę. Natalia i Mateusz są poruszeni tym, że babcia chce dorabiać do emerytury, oferują pomoc. Mateusz jedzie przez miasto i widzi babcię wyprowadzającą z pięć psów. Plączą się jej smycze, ale dzielnie spaceruje. Mateusz do niej podjeżdża. Babcia na jego widok się rozpromienia i próbuje machać, ale w obu dłoniach trzyma smycze. Jest zachwycona wynagrodzeniem, jakie otrzymuje za usługę!

„Jaki ojciec…” w czwartek o 20.30 w TVP 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *