TVP udostępnia na swojej platformie hybrydowej quizy edukacyjne dla dzieci i młodzieży

Dzięki nowej, interaktywnej aplikacji uczniowie szkół podstawowych będą mogli na bieżąco sprawdzać swoją wiedzę i czynnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych na antenach TVP.

 

 

Dostępne na platformie hybrydowej TVP quizy oparte są o materiały z lekcji prowadzonych w ramach projektu „Szkoła z TVP” i adresowane do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Pytania tworzone są przez specjalnie powołany do tego zespół nauczycieli. Zakres tematyczny quizów jest zróżnicowany i obejmuje wszystkie przedmioty.

Do wzięcia udziału w quizie wystarczy pilot telewizyjny. Test (w formie nakładki na ekran) wywoływany jest zielonym przyciskiem. Wyboru odpowiedzi dokonuje się, używając przycisków kierunkowych i zatwierdza przyciskiem „OK”. Mogą one mieć mogą mieć formę wzoru, obrazka lub tekstu.Poprawne odpowiedzi podświetlane są na zielono, błędne – na czerwono.

Udział w quizie jest dobrowolny, uczniowie sami decydują, w którym momencie go rozpocząć i na ile pytań odpowiedzieć a po wykonaniu zadania mogą sprawdzić swój wynik oraz – w razie potrzeby – powtórzyć test.

2 thoughts on “TVP udostępnia na swojej platformie hybrydowej quizy edukacyjne dla dzieci i młodzieży

 • 14 maja 2020 o 15:46
  Permalink

  Czyli jest to dodatkowa fajna rzecz dla dzieciaków. Moje oglądają szkołę z tvp a teraz na pewno będą korzystały z tych dodatkowych quizów edukacyjnych.

  Odpowiedz
 • 14 maja 2020 o 19:45
  Permalink

  Sam projekt bardzo mi się podoba. Dzieci mogą sie wiele nauczyć i powtórzyć sobie zagadnienia ,które już znaja. Dobrze ze takie lekcje są prowadzone.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *