MediaZapowiedzi TV

Tygodniowy maraton z serią „Zabójcza broń” w Warner TV

Rok 2022 to czas 35. rocznicy premiery filmu „Zabójcza broń”. W trakcie trwania tego jubileuszu Warner TV pokaże maraton z filmowymi policjantami: Martinem Riggsem i Rogerem Murtaughiem. Stacja zaprasza na „Zabójczy tydzień”, czyli 7 dni emisji całej serii z Melem Gibsonem i Dannym Gloverem w rolach głównych. Start cyklu już w poniedziałek 5 września o 21:00.

 

Seria „Zabójcza broń” została wyreżyserowana przez Richarda Donnera. Początkowo w roli Riggsa widział Bruce’a Willisa. Ten zrezygnował z udziału w filmie na rzecz „Szklanej pułapki”, w której początkowo wystąpić miał… sam Mel Gibson. Przypadkowo wymienili się rolami i w ten sposób Gibson stał się odtwórcą roli młodego policjanta. Dołączył do Glovera i już na początku realizacji „Zabójczej broni” stało się oczywiste, że gwiazdy to dokładne przeciwieństwo granych przez siebie postaci. Pierwszy chemistry test pokazał, że między aktorami aż skrzy i od razu było wiadomo, że zostaną kumplami. Ich relacja nadawała charakterom głównych postaci wyjątkową dynamikę.

Każdy z filmów to opowieść o innej sprawie, którą muszą rozwiązać słynni filmowi funkcjonariusze. W pierwszej części „Zabójczej broni” nowo zapoznani bohaterowie otrzymują zadanie rozwikłania sprawy rzekomego samobójstwa młodej kobiety. Stosunkowo szybko okazuje się, że było to morderstwo. We wszystko wplątany jest były weteran wojny w Wietnamie i niebezpieczna mafia.

W „Zabójczej broni 2” losy Riggsa i Murtaugha splotą się z losami koronnego świadka uczestniczącego w sprawie mafijnych porachunków, Leo Getza. To urodzony bajkopisarz, a jego zeznania sprawiają, że mało kto mu wierzy. Jest jednak dwóch policjantów, którzy idą za głosem intuicji i zeznaniami świadka: to główni bohaterowie filmu.

W 3. części, zatytułowanej „Zabójcza broń 3”, ten sam świadek znów nie wzbudza zaufania większości policjantów. Bohaterowie otrzymują sprawę kradzieży broni z policyjnego magazynu. Działają wbrew przeczuciom kolegów z posterunku, ufając własnej intuicji. Trop ukazany przez Getza wskazuje, że najprawdopodobniej broń kradł były policjant, który szukał sposobu na zaspokojenie chciwości.

Cykl zakończy ostatnia część serii, „Zabójcza broń 4”. Bohaterowie badają sprawę porachunków w chińskiej mafii. W ich perypetie znów zamieszany będzie zabawny Leo Getz. Spróbują powstrzymać przestępców przed uwolnieniem swoich szefów z więzienia i stawią czoła osobistym kryzysom.

Każda z części tej filmowej serii to połączenie doskonałych sytuacyjnych żartów, kultowych już postaci oraz ekscytującej akcji.

Plan emisji:

5.09, godz. 21:00 – „Zabójcza broń”

5.09, godz. 23:05 – „Zabójcza broń 2”

6.09, godz. 21:00 – „Zabójcza broń 3”

6.09, godz. 23:20 – „Zabójcza broń 4”

7.09, godz. 21:00 – „Zabójcza broń 2”

7.09, godz. 23:10 – „Zabójcza broń 3”

8.09, godz. 21:00 – „Zabójcza broń 4”

8.09, godz. 23:30 – „Zabójcza broń”

9.09, godz. 21:00 – „Zabójcza broń”

9.09, godz. 23:05 – „Zabójcza broń 2”

10.09, godz. 21:00 – „Zabójcza broń 2”

10.09, godz. 23:10 – „Zabójcza broń 3”

11.09, godz. 21:00 – „Zabójcza broń 3”

11.09, godz. 23:20 – „Zabójcza broń 4”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *