Radio

Tylko polska muzyka w RMF Classic+ już 2 maja!

RMF Classic+ z okazji Dnia Flagi przygotowuje specjalne audycje tematyczne pod tytułem „Tylko polska muzyka”. Już 2 maja od 13.00 do 16.00 w RMF Classic+ Ballady, RMF Classic+ Muzyka Filmowa, RMF Classic+ Piosenki Filmowe i RMF Classic+ Muzyka Klasyczna będą grane utwory polskich kompozytorów oraz wykonywane przez polskich artystów.

 

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który przypada na 2 maja, chcemy uhonorować polskich artystów i twórców. Zapraszamy wszystkich do słuchania naszych unikalnych audycji tematycznych, które będą dostępne jedynie w RMF Classic+. Przypomnimy o bogactwie polskiej kultury muzycznej i przybliżymy ją naszym słuchaczom i słuchaczkom mówi Michał Zalewski, Head of Content and Public Relations RMF Classic+Wielokrotnie obserwowaliśmy, że audycje specjalne cieszyły się dużym zainteresowaniem – mamy nadzieję, że tak samo będzie w przypadku projektu „Tylko polska muzyka w RMF Classic+” – zaprasza Zalewski.

Wśród utworów w RMF Classic+ Ballady usłyszymy między innymi takie hity jak „Zawsze tam gdzie ty” Lady Pank, „Nie pytaj o Polskę” Obywatela G.C., a także „Melodię” Sanah i utwór „Drań” Agnieszki Chylińskiej.

RMF Classic+ Piosenki Filmowe usłyszymy m.in. „Śpij kochany, śpij” Kayah & Bregovicia czy „Dumkę na dwa serca” duetu Górniak & Szcześniak. Będzie także „Kiler” Elektrycznych Gitar oraz „O nich, o Tobie” Sylwii Grzeszczak.

RMF Classic+ Muzyka Filmowa zostaną zaprezentowane m.in. „Polonez” z „Pana Tadeusza” Wojciecha Kilara, temat z „Janosika” Jerzego Matuszkiewicza, a także „Droga/Wieczór” z „300 mil do nieba” Michała Lorenca.

RMF Classic+ Muzyka Klasyczna sięgniemy po utwory polskich kompozytorów. Pojawią się też kompozycje zagranicznych twórców w wykonaniach polskich muzyków lub orkiestr.

Start audycji specjalnych jak zawsze punktualnie o godzinie 13.00 w aplikacji i na www.rmfclassic.pl/plus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *