Kultura, muzyka, kino

Płyta z koncertem Sztywnego Pala Azji już w sprzedaży!

28 lat Najpiękniejszego Festiwalu Świata to masa niezwykłych muzycznych chwil. Podczas ostatniej edycji Pol’and’Rock Festival swoją niezwykłą historię stworzył kolejny zespół z ogromnym dorobkiem artystycznym – Sztywny Pal Azji. Dziś premiera wydawnictwa z zapisem tego koncertu.

 

Utworzona w latach 80. kapela rok temu po raz pierwszy zagościła na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Na Dużej Scenie rozbrzmiały wtedy tak ważne rockowe przeboje jak “Nieprzemakalni” czy “Wieża radości, wieża samotności”. Kapela porwała swoim występem zarówno młodych, jak i tych starszych festiwalowiczów.

Koncert w całości dostępny jest od dziś na kanale KręciołaTV na YouTubiew serwisach streamingowych, ale przede wszystkim jako płyta CD – wyjątkowe wydawnictwo, 84. w kolekcji Złotego Melona, który od lat szczyci się mianem największego wydawcy płyt “z muzyką z oklaskami” w naszym kraju.

 

 

 

Tracklistę stanowi 15 utworów, poza wspomnianymi “Nieprzemakalni” i “Wieżą radości, wieżą samotności”, także m.in. “Spotkanie z…”, , “To jest nasza kultura”, “Kurort”, czy “Nasze reggae”.

Patroni medialni wydawnictwa: Onet.plAntyradioKręciołaTV.

Płyta dostępna jest w SiemaShopie, w sklepach sieci Empik oraz sklepie Mystic Productions.

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

29. edycja Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia na lotnisku Czaplinek – Broczyno, 7 kilometrów od Czaplinka, w województwie zachodniopomorskim. Festiwal jest darmowy i niebiletowany. Wśród potwierdzonych dotąd wykonawców znaleźli się m.in. Spin Doctors, Apollo 440, Brodka, Napal Death, Carpenter Brut i Biohazard. Obecność na ASP potwierdził m.in. Kabaret Paranienormalni i Borys Szyc.

Spółka Złoty Melon jest jednoosobową spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, która powstała, by współdziałać z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w zakresie jej działalności i w której Fundacja WOŚP posiada 100% udziałów. Złoty Melon jest największym wydawcą płyt z polską muzyką rockową w wersji “live”. Dotychczas ukazały się 84 albumy z koncertami zarejestrowanymi podczas Festiwali Pol’and’Rock (wcześniej: Przystanek Woodstock).

fot. Paweł Krupka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *