„Ucieczka” – nowy serial komediowy w HBO i HBO GO (wideo)

Ucieczka to nowy serial komediowy HBO, który opowie historię prowadzącej dość monotonne życie Ruby, która pod wpływem jednego smsa wywraca swoje życie do góry nogami, rzuca wszystko i rusza w szaloną podróż po Stanach Zjednoczonych w towarzystwie ukochanego ze studenckich czasów. Premiera serialu Ucieczka zaplanowana została na 13 kwietnia w HBO i HBO GO.

 

 

 

 

Pewnego dnia Ruby Richardson (Merritt Wever) dostaje sms-a i pod jego wpływem postanawia porzucić swoje nudne życie na przedmieściach, aby spotkać się ze swoim byłym chłopakiem ze studiów, Billy’m Johnsonem (Domhnall Gleeson). Siedemnaście lat wcześniej kobieta zawarła z nim pakt. Jeśli jedno z nich wyśle sms-a o treści „ucieczka”, a drugie odpowie tym samym, obydwoje porzucą wszystko i spotkają się na dworcu Grand Central w Nowym Jorku, aby razem wyruszyć w podróż przez Amerykę.

Twórczynią i producentką obrazu jest Vicky Jones (seriale Obsesja Eve, Fleabag). W serialu w głównych rolach występują zdobywczyni dwóch nagród Emmy Merritt Wever (serial Siostra Jackie), Domhnall Gleeson (Czas na miłość, serial Czarne lustro). W pozostałych rolach pojawią się: wyróżniona nagrodami Emmy oraz Złotym Globem Phoebe Waller-Bridge (serial Współczesna dziewczyna) jako Laurel – kobieta, którą Ruby i Billy spotykają w trakcie swojej podróży; Rich Sommer (serial Mad Men) jako Laurence – mąż Ruby; Tamara Podemski (serial Koroner) jako detektyw Babe Cloud oraz Archie Panjabi (serial Żona idealna, zobaczymy ją też w serialu HBO To wiem na pewno) jako Fiona.

Obowiązki producentów wykonawczych pełnili: Vicky Jones, Phoebe Waller-Bridge, Jenny Robins, Kate Dennis, Emily Leo oraz Oliver Roskill z ramienia Wigwam Films. Serial Ucieczka wyprodukowany został przez eOne – studio, które wcześnie zrealizowało serial HBO Ostre przedmioty.

Premiera serialu HBO Ucieczka (Run) odbędzie się w HBO i HBO GO już 13 kwietnia. W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dodany zostanie nad ranem.

Na antenie HBO emisja zaplanowana została tego samego dnia o godzinie 21.40. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień o tej samej porze. Serial liczy 7 odcinków.

 

 

Opisy odcinków:

Ucieczka, odcinek 1

W zwyczajny wtorkowy poranek monotonne życie Ruby Richardson (Merrit Wever) na przedmieściach przerywa pilna wiadomość. Kobieta wsiada w samolot do Nowego Jorku, a potem w pociąg, żeby spotkać się z dawnym chłopakiem ze studiów, Billy’m Johnsonem (Domhnall Gleeson). Ruby i Billy wyruszają w podróż. Oboje starają się jakoś poradzić sobie z panującym między nimi napięciem i dowiedzieć się, jakie skrywają przed sobą tajemnice.

Ucieczka, odcinek 2

Podczas pierwszej nocy w trakcie podróży Ruby (Merritt Wever) ciągle myśli o seksie, a Billy (Domhnall Gleeson) chce poznać szczegóły z jej życia prywatnego. Jego pytania zostają jednak bez odpowiedzi. Ruby czuje się pewnie, bo jej mąż jest przekonany, że wyjechała na tygodniowe warsztaty jogi. Aby wzbudzić w Billy’m zazdrość, zaczyna kokietować mężczyznę o imieniu Derek (Saamer Usmani), który podróżuje razem z nimi pociągiem. Billy próbuje zapomnieć o pewnej osobie, która odegrała kiedyś ważną rolę w jego życiu.

Ucieczka, odcinek 3

Ruby (Merritt Wever) i Billy (Domhnall Gleeson) postanawiają spędzić dzień w Chicago, żeby zastanowić się na miejscu, gdzie chcą dalej pojechać. Oboje nie mogą się doczekać chwili, w której zameldują się w eleganckim hotelu, ale wcześniej Ruby poznaje w domu towarowym interesującą kobietę, a Billy próbuje poskromić niezrażoną Fionę (Archie Panjabi). Billy szczerze wyznaje, dlaczego postanowił rzucić wszystko i wyjechać.

Ucieczka, odcinek 4

Ruby (Merritt Wever) i Billy wsiadają do pociągu, w którym Ruby prosi o radę nowo poznanego znajomego. Niedługo potem jej spokój burzy wiadomość z domu. W tym samym czasie Billy (Domhnall Gleeson) kłamie na temat Fiony (Archie Panjabi), której żądania rosną z minuty na minutę.

Ucieczka, odcinek 5

Zmiana trasy podróży sprawia, że Ruby (Merritt Wever) i Billy (Domhnall Gleeson) są zmuszeni wkroczyć na nieznany sobie teren i podjąć decyzję, która odmieni ich życie. Ruby próbuje się pozbierać i zapanować nad sytuacją, a roztrzęsiony Billy  prosi o pomoc poznaną na miejscu sympatyczną Laurel, która zawodowo zajmuje się wypychaniem zwierząt (Phoebe Waller-Bridge).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *