NC+Zapowiedzi TV

Ucieczka z miejskiej dżungli w Domo+

W powakacyjnym natłoku obowiązków i wirze codziennych zajęć nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o ucieczce poza miejską dżunglę, by obcować z naturą. Taką możliwość daje piąty sezon programu „Daleko od miasta”, którego premiera już 6 października o 18:00 w Domo+.

 

 

Wielu z nas z pewnością nieraz nuciło słowa piosenki „Raz po raz” zespołu Perfect – „Kiedy ja chcę zielonym być, dom grzać słońcem i deszczówkę z chmur pić”. Jak nie dać się zwariować, będąc częścią tego pędzącego na oślep świata? Jest wyjście – ucieczka tam, gdzie zamiast betonu otaczają nas lasy i łąki, gdzie zamiast fast foodów i smogu można delektować się naturą i jej owocami, a czas biegnie wolniej. Dzięki serii „Daleko od miasta” widzowie przeniosą się na pozamiejskie tereny bez wychodzenia z domu. W najnowszym, piątym już sezonie poznamy kolejne fascynujące historie ludzi, którzy nie dali się zwariować, rzucili wielkomiejski pęd życia i związali swoją przyszłość z naturą.

Widzowie przekonają się, jak przywrócić świetność XIX-wiecznemu dworowi,  czy jak ze zniszczonej leśniczówki stworzyć enklawę idealną do naładowania naszych wewnętrznych akumulatorów. Spróbujemy też wraz z bohaterami jednego z odcinków rozstrzygnąć, która zieleń – mazurska czy irlandzka– jest piękniejsza. Inspirująca będzie też historia niezwykłej sołtyski, która ze starej, poniemieckiej szkoły stworzyła miejsce spotkań dla okolicznych mieszkańców oraz pary, która z kolei porzuciła miejskie luksusy, by hodować alpaki i pomagać innym.

Prowadząca, Natalia Sosin-Krosnowska to dziennikarka, w mediach od ponad dekady. Była redaktor naczelna i współtwórczyni polskiej wersji językowej europejskiego magazynu internetowego cafebabel.com, była dziennikarka redakcji zagranicznej i prezenterka Polsatu (“Światowidz”, “To był dzień na świecie”). Obecnie w redakcji internetowej foch.pl i gazeta.pl. Współpracowała z wieloma redakcjami zagranicznymi, w tym TV Arte i francuskim ELLE, jej artykuły były publikowane miedzy innymi w “Courrier International”, “La Stampa”, “Die Zeit” i “The New York Times”. Stypendystka IVLP amerykańskiego Departamentu Stanu. Prywatnie – człowiek z lasu. Kocha zwierzęta, ciszę, samotność i spacery bez celu. Woli słuchać niż mówić. Odnawia meble, dając drugie życie znajdom ze śmietnika.

Premiera pierwszego odcinka serii już 6 października o 18:10 w Domo+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *