Gala UFC 243 w Polsacie Sport Extra

Wydarzeniem gali UFC 243 w Melbourne będzie walka o unifikacyjny pas mistrza w kategorii średniej pomiędzy obecnym czempionem Robertem Whittakerem (20-4, 9 KO, 5 SUB) , a tymczasowym mistrzem, niepokonanym dotąd Israelem Adesanyą (17-0, 13 KO). W innych ciekawych pojedynkach zmierzą się Al Iaquinta (14-5-1, 7 KO, 1 SUB) i Dan Hooker (18-8, 10 KO, 7 SUB) oraz Tai Tuivasa (8-2 7 KO) i Siergiej Spivac (9-1, 4 KO, 5 SUB).

 

 

 

 

 

Whittaker ma za sobą długą drogę w największej organizacji MMA na świecie. Po dwóch porażkach z rzędu przeniósł się z kategorii półśredniej do średniej i tak decyzja Australijczyka okazał się niezwykle trafnym wyborem. Obecnie 28-latek ma na koncie dziewięć zwycięstw z rzędu.

Ostatnią walkę Whittaker stoczył w czerwcu zeszłego roku z Yoelem Romero. Ostatnio jednak miał spore kłopoty ze zdrowiem. Najpierw problemy z kolanem, później zakażenie gronkowcem, a na koniec złamanie ręki oraz uszkodzenie więzadeł w lewej ręce. Teraz ma być jednak w pełni gotowy na kolejne wyzwanie, jakim będzie walka z Adesanya.

Nigeryjczyk mieszkający na stałe w Nowej Zelandii, pozostaje nadal niepokonany w zawodowej karierze. Jego umiejętności kickbokserskie są na bardzo wysokim poziomie. Adesanya systematycznie stawia sobie coraz to wyższe cele. Po nie do końca nieprzekonujących zwycięstwach z Marvinem Vettorim i Bradem Tavarsem znokautował w pierwszej rundzie Dereka Brunsona.

W starciu z legendarnym Andersonem Silvą jego rozsądny plan taktyczny znowu się powiódł. Wygrał z Brazylijczykiem przez jednogłośną decyzję, a następnie zmierzył się z Kelvinem Gastelumem o tymczasowe mistrzostwo wagi średniej. Po rewelacyjnej walce, w której obaj zawodnicy znaleźli się w tarapatach, ostatecznie triumfował 30-letni Nigeryjczyk dzięki jednogłośnej decyzji sędziów.

Karta walk:

Karta główna:

k. średnia: Robert Whittaker (20-4, 9 KO, 5 SUB) – Israel Adesanya (17-0, 13 KO)

k. lekka: Al Iaquinta (14-5-1, 7 KO, 1 SUB) – Dan Hooker (18-8, 10 KO, 7 SUB)

k. ciężka: Tai Tuivasa (8-2. 7 KO) – Sergiej Spivak (9-1, 4 KO, 5 SUB)

k. półśrednia: Luke Jumeau (13-4, 5 KO, 4 SUB) – Dhiego Lima (14-7, 4 KO, 4 SUB)

Karta wstępna:

k. półśrednia: Jake Matthews – Rostem Akman

k. ciężka: Justin Tafa – Yorgan De Castro

k. półśrednia: Callan Potter – Maki Pitolo

k. piórkowa: Megan Anderson – Zarah Fairn dos Santos

Karta przedwstępna:

k. lekka: Jamie Mullarkey – Brad Riddell

k. musza: Nadia Kassem – Ji Yeon Kim

k. kogucia: Khalid Tahia – Bruno Silva

Transmisja gali UFC 243 w nocy z soboty na niedzielę od 4.00 w Polsacie Sport Extra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *