Układ zamknięty i Miłość premierowo w Kino Polska

W tym tygodniu Kino Polska szczególnie gorąco zaprasza na premiery dwóch głośnych filmów. Pierwszym z nich będzie trzymający w napięciu thriller Układ zamknięty, który opowiada o zmowie skorumpowanych urzędników przeciwko uczciwym biznesmenom. Inspirowany prawdziwą historią Układ zamknięty był nominowany do nagrody Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a odtwarzający główną rolę Janusz Gajos – do nagrody Orzeł w kategorii najlepsza główna rola męska.

 

Druga interesująca premiera tygodnia Kino Polska to poruszający dramat Miłość, którego punktem wyjścia była najgłośniejsza polska afera seksualna ostatnich lat. Film opowiada o głębokim kryzysie młodej rodziny wywołanym traumatycznym wydarzeniem z życia kobiety. Wspaniałe kreacje aktorskie stworzyli w nim Julia Kijowska i Marcin Dorociński.

PREMIERA KINO POLSKA

Układ zamknięty

thriller, Polska 2013
reż. Ryszard Bugajski
wyst.: Janusz Gajos, Kazimierz Kaczor, Wojciech Żołądkowicz, Robert Olech, Przemysław Sadowski

Oparty na faktach, jeden z najgłośniejszych polskich thrillerów ostatnich lat. Film opowiada historię trzech świetnie prosperujących biznesmenów, którzy padają ofiarą zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora-karierowicza i cynicznego naczelnika urzędu skarbowego.

sobota, 4 maja / 20:00

PREMIERA KINO POLSKA

Miłość

dramat, obyczajowy Polska 2012
reż. Sławomir Fabicki
wyst.: Marcin Dorociński, Julia Kijowska, Dorota Kolak, Wojciech Mecwaldowski

Tomek i Maria to pozornie szczęśliwe małżeństwo. Pozornie, bo tak naprawdę ta para trzydziestolatków jest rozdarta wewnętrznie przez traumatyczne wydarzenie z przeszłości. Początkowo ufni i otwarci na siebie, Tomek i Maria z czasem coraz bardziej oddalają się od siebie i zostają zmuszeni do zadania sobie podstawowych pytań o to, czym jest miłość i co to znaczy kochać.

sobota, 4 maja / 22:40

PREMIERA KINO POLSKA

Komediantka

obyczajowy, psychologiczny Polska 1988
reż. Jerzy Sztwiertnia
wyst.: Małgorzata Pieczyńska, Marzena Trybała, Piotr Dejmek, Krzysztof Wakuliński, Beata Tyszkiewicz, Grażyna Szapołowska, Katarzyna Figura

Wiek XIX zbliża się ku końcowi. Zafascynowana teatrem Janka odrzuca oświadczyny Andrzeja i po kłótni z ojcem opuszcza rodzinne strony wybierając się do miasta. Rozpoczynając karierę na scenie, kobieta szybko odkrywa, że odgrywana na deskach tragedia wcale nie różni się od tej, dotykającej jej w życiu codziennym. Oparta na kanwie dzieła Władysława Reymonta Komediantka opowiada historię człowieka uwikłanego w pajęczynie przeciwności losu, które kompilują się prowadząc do nieuniknionej tragedii.

sobota, 4 maja / 12:00

Szpital Przemienienia

dramat, Polska 1978
reż. Edward Żebrowski
wyst.: Piotr Dejmek, Jerzy Bińczycki, Henryk Bista, Gustaw Holoubek, Ewa Dałkowska, Zygmunt Hübner, Wojciech Pszoniak, Zbigniew Zapasiewicz

Początek okupacji. W zamkniętym świecie szpitala dla psychicznie chorych ścierają się różne racje i postawy. Dr Kauters ceni tylko metody chirurgiczne, dr Rygier jest wyznawcą silnej władzy, dr Marglewski uważa chorobę psychiczną za rodzaj nawiedzenia. Dr Nosilewska uciekła z Austrii po zajęciu jej przez hitlerowców, pisarz Sekułowski szuka w szpitalu schronienia. Wszystko obserwuje młody lekarz Stefan, który nie chce być jednak tylko biernym świadkiem wydarzeń. Niemcy postanawiają zlikwidować szpital…

niedziela, 5 maja / 21:50


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *