Ultrasmukłe projektory od Acer!

Acer PD1 to bezprzewodowe projektory LED formatu A4 o grubości tylko 6 cm. Seria obsługuje różne multimedia i może przy tym poszczycić się nawet 30 000 godzinami deklarowanej pracy. Ponadto rozwiązanie jest przyjazne środowisku naturalnemu.

 

 

Acer zaprezentował serię poręcznych projektorów PD1 będących połączeniem formatu A4, kompaktowej budowy, wagi wynoszącej 2,2 kg i technologii LED, które w efekcie zaowocowało rozwiązaniem idealnym dla pracowników mobilnych.

To szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla osób, których praca polega na prezentacjach u klientów. Grubość obudowy to jedyne 6 cm, co sprawia, że to bezprzewodowe urządzenie mieści się bez problemu w aktówce. To gwarantuje wysoki komfort podróży i obsługi, którego oczekują pracownicy często przedstawiający oferty handlowe u klientów, czy specjaliści wygłaszający prezentacje.

30000 godzin pracy, stabilny poziom jasności obrazu, bogactwo wyświetlanych barw, wbudowane głośniki o mocy 3 W, wyświetlanie obrazu w standardzie 1080p i obsługa standardu 4K sprawiają, że projektory PD1 nie są tak niepozorne, jak mogą się wydawać.

Interfejs HDMI 3D sprawia, że projektory PD1 są w stanie wyświetlać obraz 3D, który można oglądać stosując odpowiednie okulary.

Wyjątkowo mobilny zawodnik wagi lekkiej z jasnym przekazem

Projektory Acer PD1 to rozwiązania bezprzewodowe, co oznacza koniec kłopotów z okablowaniem. Co więcej, korzystając z bezprzewodowego adaptera, użytkownik projektora może wyświetlać obraz z dowolnego urządzenia – niezależnie od tego, czy jest to smartfon z iOSem, komputer z systemem Windows 10, czy też laptop/smartfon z Androidem.

Dostępna w urządzeniu funkcja Screen Mirroring, czyli bezprzewodowe przesyłanie obrazu, sprawia, że nie ma konieczności instalowania dodatkowych aplikacji, a treści mogą być wyświetlane bezpośrednio np. nośnika danych USB.

Jasność na poziomie 3000 lumenów i technologia LED zapewniają kontrast wynoszący do 1000000:1, dzięki czemu projektory z serii PD1 mogą pochwalić się wyjątkową głębią i żywością barw wyświetlanego obrazu. Zastosowanie trzech osobnych paneli emitujących czerwień, zieleń i kolor niebieski w technologii LED sprawia, że projektory ACER pokrywają 85% przestrzeni kolorów NTSC, czyli od 1,2 do 1,4 razy więcej niż klasyczne projektory lampowe przy zachowaniu odpowiedniego poziomu balansu bieli.

Wyświetlany obraz wydaje się być jaśniejszy, a kolory bardziej żywe dzięki odpowiednim nasyceniu barw ze źródła LED, co znane jest jako efekt Helmholtza-Kohlrauscha. Omawiając wspomniane zjawisko w skrócie i uproszczeniu: postrzegana jasność światła emitowanego przez diody może być nawet dwa razy większa niż postrzegana jasność światła emitowanego przez lampy klasyczne; dlatego właśnie oświetlenie LED stosowane jest na pasach startowych, czy w samochodowych deskach rozdzielczych.

Szybcy i uniwersalni

W odróżnieniu od standardowych projektorów lampowych, projektory LED nie potrzebują dodatkowego czasu na rozruch, czy schłodzenie przed wyłączeniem. Projektory z serii PD1 wyposażone są w funkcję natychmiastowego włączania i wyłączania, co przekłada się na oszczędność czasu. Mają one również możliwość obracania się o 360 stopni przy dowolnym kącie nachylenia, co może być szczególnie przydatne, kiedy prezentacja ma odbyć się np. w muzeum, na wystawie, w galerii handlowej, czy jako część imprezy branżowej organizowanej w większej przestrzeni.

Brak zawartości rtęci = mniejszy wpływ na środowisko naturalne

W rozwiązaniach typu LED nie stosuje się rtęci czy halogenu, co oznacza, że projektor Acer PD1 jest zarówno bezpieczniejszy dla samych użytkowników, jak i bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego.

Cena i dostępność w Polsce

Projektory PD1 będą dostępne w Polsce od lipca 2019 roku. PD1520i w cenie 4199 zł, a PD1320WI w cenie 3399 zł.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *