„Underdog”: Premiera telewizyjna filmu w Polsacie (wideo)

Pierwsza polska produkcja o mieszanych sztukach walki nie tylko dla fanów MMA. To opowieść o słabościach i sile człowieka osadzona w brutalnym świecie pojedynków w klatce. Film miał świetne otwarcie w polskich kinach. Premiera na małym ekranie 2 grudnia o godz. 20:10 na antenie Telewizji Polsat.

 

 

 

 

„Underdog” opowiada historię zawodnika MMA, Borysa „Kosy” Kosińskiego (Eryk Lubos), który w walce ze swoim największym rywalem, Denimem Takaevem (Mamed Khalidov), popełnia błąd przekreślający jego karierę. Postanawia całkowicie porzucić ten sport.

Na początku pogodzony z porażką „Kosa”, z czasem zaczyna odnajdywać się w zwykłej codzienności z dala od świateł reflektorów i kibiców skandujących jego imię. Zakochuje się w Ninie (Aleksandra Popławska), a miłość nadaje sens jego życiu. Świetny plan na nową przyszłość niestety zostaje zburzony. Los przygotował dla niego inny scenariusz. Pomimo wątpliwości i strachu ponownie zmierzy się z przeszłością, od której zdążył daleko uciec.

Zmuszony niesprzyjającymi okolicznościami ponownie wchodzi do oktagonu, w którym rywalem jest odwieczny przeciwnik. Jednak tym razem gra toczy się o wiele wyższą stawkę, ponieważ jego bliskim zagraża niebezpieczeństwo. Tytułowy underdog to w żargonie sportowym ten, który dostaje szansę, choć teoretycznie skazany jest na porażkę. Czy „Kosa” ją wykorzysta?

– Jeśli ktoś lubi męskie starcia, męską rywalizację, dużą ilość testosteronu, to właśnie to w tym filmie znajdzie – powiedział Jarosław Boberek, odtwórca roli Dziedzicawłaściciela klubu, w którym główny bohater pracował po zakończeniu kariery. Za to Aleksandra Popławska podkreśla, że w produkcji ukazano nie tylko środowiska i świat mieszanych sztuk walki – Chodziło właśnie, aby zrównoważyć sceny akcji, dobrze pokazać ten sport, a z drugiej strony pokazać człowieka, który toczy pojedynek o swoje uczucia – stwierdziła.

Film nie jest jedynie rozrywką dla osób spragnionych sportowych emocji. – Wbrew pozorom, to jest bardzo romantyczne kino. Zachęcam panie, żeby się o tym same przekonały. Ten film mówi o miłości, o walce, o tym, żeby się nie poddawać. Nasz główny bohater jest człowiekiem po przejściach. Pokazuje, że na miłość jest zawsze pora i w życiu naszego bohatera ta miłość też się zjawia, dość niespodziewanie, jak taki nagły cios – powiedział Tomasz Mandes, aktor i producent „Underdog”.

Kinowa premiera przyciągnęła tłumy widzów i miała znakomite otwarcie. W ciągu zaledwie siedemnastu dni emisji, reżyserski debiut Macieja Kawulskiego obejrzało łącznie 740 308 osób. Tym samym film przebił takie produkcje, jak „Creed”, „Creed II” czy „Rocky Balboa”.

Obok Mameda Khalidova, jednego z czołowych zawodników MMA i Eryka Lubosa w „Underdogu” występuje również plejada znanych aktorów: Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno, Michał Mikołajczak, Krzysztof Kiersznowski, Jędrzej Taranek, Bartosz Obuchowicz i Mariusz Drężek.

 

 

Producentem filmu jest EKIPA, koproducentem – Telewizja POLSAT i NEXT FILM, który jest również dystrybutorem.

„Underdog” w poniedziałek 2 grudnia o godzinie 20:10 w Telewizji Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *