UPC Polska poszerza zasięg cyfrowych usług dzięki współpracy z ASTA-NET

UPC, dostawca najszybszego internetu domowego w Polsce (SpeedTest.pl) i najchętniej rekomendowany operator, poszerza zasięg swoich cyfrowych usług o kolejne lokalizacje w Polsce.

 

Dzięki współpracy z operatorem ASTA-NET, superszybki internet światłowodowy, telewizja 4K i usługi mobilne UPC dotrą do kolejnych blisko 40 tys. gospodarstw domowych w województwie wielkopolskim i zachodniopomorskim. Rozwój zasięgu umożliwiają wybudowane przez ASTA-NET sieci światłowodowe w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Łącznie, zasięg usług UPC Polska na sieciach POPC, przekracza już 0,5 miliona gospodarstw domowych.

Współpraca z ASTA-NET pozwoli nam zapewnić najwyższej jakości cyfrowe usługi jeszcze szerszej grupie klientów, wyrównując tym samym szanse społeczne i biznesowe w kolejnych lokalizacjach w Polsce. Dostarczając najszybszy światłowodowy internet w Polsce, najlepszą rozrywkę w jakości 4K, usługi mobilne oraz nowoczesne telewizory i smartfony, oferujemy wszystko czego potrzebuje współczesna rodzina oraz biznes. Klienci doceniają najwyższą jakość i kompleksowość naszej oferty, dzięki czemu UPC jest najczęściej rekomendowanym operatorem na rynku.Jarosław Helman, Ouf of Footprint Director, UPC Polska

Operator ASTA-NET intensywnie rozbudowuje sieć światłowodową na terenie północno-zachodniej części Polski. Spółka jako pierwsza w Polsce zrealizowała projekt w ramach drugiego konkursu POPC, z powodzeniem umożliwiając dostęp do światłowodu w niemal 250 miejscowościach, podłączając do internetu ponad 17 tysięcy gospodarstw domowych. Wybudowana w tym projekcie sieć światłowodowa to niemal 800 kilometrów. Obecnie jest w trakcie realizacji projektu na terenie Pomorza, który swym zasięgiem obejmie kolejne 21 tysięcy gospodarstw domowych.

Dzięki inwestycjom unijnym byliśmy w stanie diametralnie zmienić model biznesowy, nastawiając się na współpracę z partnerami hurtowymi. Wierzymy, że partnerstwo z UPC w znaczący sposób wpłynie na wzrost saturacji bazy abonenckiej, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia wykluczenia cyfrowego mieszkańców objętych zasięgiem nowoczesnej sieci światłowodowej ASTA-NET.Łukasz Hetman Członek Zarządu ASTA-NET

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *