Technologia - Promocje

Vertiv dołącza do programu partnerskiego RISE w celu opracowania zrównoważonych technik dla centrów danych

Vertiv (NYSE: VRT), globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej i rozwiązań zapewniających ciągłość działania, zawarł nowe partnerstwo z wiodącym szwedzkim instytutem badawczym i partnerem w zakresie innowacyjności RISE Research Institutes of Sweden. Vertiv przystąpił do programu partnerskiego na poziomie platynowym, w obszarze dotyczącym technik związanych z rozwiązaniami dla centrów danych. Dołączył tym samym do partnerów-założycieli tej instytucji, takich jak Facebook, Ericsson, Vattenfall, ABB, LTU i region Norrbotten.

 

RISE jest własnością państwa szwedzkiego i jest wspierane z funduszy UE. Badania nad rozwiązaniami dla centrów danych w ramach RISE prowadzone są w mieście Luleå, we współpracy z uniwersytetami, firmami przemysłowymi i sektorem publicznym. Dotyczą głównie innowacyjności w przemyśle, a ich głównym celem jest wspieranie zrównoważonego wzrostu poprzez wzmocnienie konkurencyjności.

W ramach partnerstwa z RISE firma Vertiv będzie w szczególności wspierać ośrodek obsługujący badawczo-testowe środowisko obejmujące infrastrukturę i chmurę (Infrastructure and Cloud research & test Environment, ICE), który zapewnia dostęp do ekspertów oraz publikacji, wyników badań i raportów z przeprowadzonych przez RISE demonstracji, a także ułatwia zaangażowanie w niewielkie projekty badawcze i rozwojowe.

Kluczową wartością dostarczaną partnerom w ramach współpracy jest środowisko testowe dużej skali, wyposażone w modułowe centra danych, rozwiązania klimatyzujące i grzewcze, tunele aerodynamiczne oraz stanowiska testowe do chłodzenia infrastruktury brzegowej (także za pomocą cieczy). Zapewniono również możliwość prowadzania symulacji i testów demonstracyjnych w celu gromadzenia danych do analizy.

– RISE jest liderem w dziedzinie technicznych badań stosowanych, co czyni tę instytucję idealnym partnerem dla Vertiv. Pomoże nam to wprowadzić branżę w nową erę zrównoważonych centrów danych o wielkiej skali, obsługujących środowiska chmurowe, aplikacje korporacyjne i brzegowepowiedział Stephen Liang, CTO firmy Vertiv.

– RISE odgrywa wiodącą rolę w zapewnianiu zrównoważonego rozwoju w całej Europie, a Vertiv jest idealnie przygotowany do dostarczania przyszłościowych rozwiązań inżynieryjnych w branży centrów danych i nie tylkopowiedział Giordano Albertazzi, prezes Vertiv na region EMEA. – Centra danych są krytyczną częścią infrastruktury cyfrowej. Wydajność i zrównoważony rozwój są w centrum uwagi branży i stają się coraz ważniejsze. Nowatorskie rozwiązania systemowe i komponenty muszą zostać wymyślone, opracowane, przetestowane i zweryfikowane zanim trafią na rynek. Widzimy, że nasze partnerstwo z RISE ułatwi prowadzenie dużej części tego procesu.

Vertiv wspiera również liczne prowadzone przez RISE inicjatywy w zakresie odzyskiwania wygenerowanego w centrach danych ciepła do różnych zastosowań, takich jak hodowla mącznika i rolnictwo wertykalne, suszenie biomasy lub systemy ogrzewania miejskiego (ostatnie studium wykonalności udowodniło możliwość dostarczania do nich wody o temperaturze 90-95°C). Niektóre z innych projektów badawczych zaplanowanych przez Vertiv i RISE obejmują równoważenie obciążenia, pełną analizę cyklu życia centrów danych i wszystkich ich komponentów, bazujące na uczeniu maszynowym z szyfrowaniem homomorficznym, autonomiczną infrastrukturę cyfrową i systemy samoregenerujące, ogniwa paliwowe, cyfrowe liczniki emisji dwutlenku węgla dla użytkowników końcowych, nowe metody chłodzenia i systemy zarządzania termicznego, które ułatwiają ponowne wykorzystanie ciepła i wprowadzenie gospodarki obiegowej.

– Chcemy lepiej zrozumieć potrzeby branży przemysłowej, co staje się możliwe dzięki modelowi partnerskiemu, który pomaga w dialogu i bezpośredniej dwustronnej współpracy. W ten sposób, razem z partnerami, nadal możemy rozwijać nasze przywództwopowiedział Tor Björn Minde, dyrektor ICE Data Center w RISE.

Współpraca z RISE jest najnowszą z serii inicjatyw prowadzonych przez Vertiv w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz szeroko zakrojonej dziedzinie dotyczącej ochrony środowiskowej, odpowiedzialności społecznej i zarządzania. Vertiv jest również członkiem Sustainable Digital Infrastructure Alliance (SDIA) oraz European Data Centre Association (EUDCA) i uczestniczy w Climate Neutral Data Centre Pact, którego misją jest osiągnięcie postawionego przez Komisję Europejską celu, jakim jest stworzenie neutralnych klimatycznie centrów danych do 2030 roku. Vertiv i RISE są również członkami E2P2 Tech Consortium, które prowadzi badania nad rozwojem niskoemisyjnych ogniw paliwowych do zasilania centrów danych.

Więcej informacji na temat zaangażowania firmy Vertiv w zrównoważony rozwój dostępnych jest na stronie Vertiv.com/Sustainability-EMEA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *