Technologia - Promocje

W Nowy Rok do domu odwiezie Cię już tylko zweryfikowany kierowca Bolta

31 grudnia o północy mija termin składania dodatkowych dokumentów na platformie Bolt. Oznacza to, że o północy dostęp do platformy zostanie zablokowany dla wszystkich partnerów, którzy nie dostarczyli nowych dokumentów, które uzupełniają dotychczasowe wymagania. Usługi przewozowe będą mogli świadczyć jedynie kierowcy, których dodatkowe dokumenty zostały zweryfikowane przez zespół ekspertów Bolt.

 

Dostęp do platformy od Nowego Roku będą mieli wyłącznie kierowcy, których dokumenty zostały zweryfikowane przez zespół ekspertów Bolt. Dotychczas, zgodnie ze znowelizowana ustawą o transporcie kierowcy musieli dostarczyć: zdjęcie lub skan prawa jazdy, zaświadczenie o niekaralności, dowód osobisty lub paszport. Kierowcy zobowiązani są również do przestrzegania Standardów bezpieczeństwa w przewozach osób taksówką.

Wśród wykraczających poza standard dokumentów i wymagań, które zespół ekspertów Bolt będzie weryfikował, znajdują się:

– licencje lub wypisy na wszystkie gminy gdzie flota lub kierowca chce świadczyć usługi (licencja musi być wpisana do rejestru CEIDG),

– potwierdzenie przejścia badań medycznych i psychotestów,

– identyfikator kierowcy taxi w miastach, gdzie obowiązuje,

– zdjęcie prawidłowo oznaczonego auta,

– zdjęcie tyłu dowodu rejestracyjnego.

– Jako lider na rynku przewozu osób jesteśmy zobowiązani, aby być tą firmą, która wyznaczy nowe standardy w branży. Poprzez zaostrzenie wymogów wobec kierowców i flot potwierdzamy, że Bolt traktuje poważnie swoje zobowiązanie z marca br., zawarte w Standardach bezpieczeństwa w przewozach osób taksówką. Bezpośrednie przełożenie na kwestie bezpieczeństwa ma weryfikacja osób świadczących usługi na platformie oraz pojazdów. Postanowiliśmy zatem wyznaczyć w tym zakresie nowe, inspirujące całą branżę standardy i tym samym blokujemy dostęp do platformy kierowcom, którzy nie dostarczyli dodatkowych dokumentów – mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

W Warszawie kierowcy i kierowczynie mogą się również zgłaszać do Punktu Obsługi Kierowców, pierwszego takiego punktu platformy w Polsce. Kolejnych 11 powstanie w największych polskich miastach. W punkcie kierowcy muszą przedstawić wszystkie konieczne dokumenty, a specjalnie przeszkolony zespół Bolt szczegółowo je weryfikuje przed dodaniem do platformy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *