Walka dobra ze złem, czyli „Kryminalne Piątki” w TNT

W czerwcu kanał TNT zaprezentuje piątkowy cykl elektryzujących kryminałów z gwiazdami Hollywood w rolach głównych. Co tydzień o 21:00 widzowie zobaczą pościgi, strzelaniny, nieustanną walkę o sprawiedliwość, a to wszystko przeplatane miłosnymi wątkami.

 

 

Pierwszym filmem, który kanał TNT zaserwuje swoim widzom, jest trzymający w napięciu „Bez twarzy” w reżyserii Johna Woo. Castor Troy (Nicolas Cage) jest brutalnym i inteligentnym terrorystą, który przez lata pozostaje nieuchwytny. Sytuacja zmienia się, gdy podczas jednego z zamachów doznaje poważnego urazu i trafia nieprzytomny do szpitala. Tam dochodzi do operacji przejęcia twarzy zbrodniarza przez agenta FBI – Seana Archera (John Travolta), którego syn niegdyś zginął z rąk Castora. Czy stróżowi prawa uda się ochronić miasto przed detonacją kolejnej bomby, pomścić członka rodziny i raz na zawsze pokonać psychopatę?

Kolejną propozycją TNT jest hollywoodzki hit w reżyserii Martina Scorsesego. Nagrodzony czterema Oscarami kryminał „Infiltracja” opowiada o porachunkach policji z irlandzką grupą przestępczą, rządzącą Bostonem pod przywództwem charyzmatycznego i bezwzględnego bossa, Franka Costello (Jack Nicholson). By rozbić gang, młody agent Billy Costigan (Leonardo DiCaprio) przenika do jego struktur. Bohater błyskawicznie znajduje uznanie w oczach Costello i szybko wspina się po szczeblach hierarchii. Jednak w tym samym czasie w policji bryluje młody Colin Sullivan (Matt Damon) – przestępca, którego Irlandczycy wcielili do policji już na etapie akademii. Pochłonięci podwójnym życiem bohaterowie nie zdają sobie sprawy, że obie strony konfliktu za chwilę wpadną na trop wtyczki w swoich szeregach.

 „Sherlock Holmes: Gra cieni” to film, w którym błyskotliwy tytułowy bohater (Robert Downey Jr.) staje naprzeciw godnego przeciwnika. James Moriarty (Jared Harris) to geniusz zbrodni, który osiąga perfekcję w swych podłych czynach, pozostając przy tym eleganckim i wyrachowanym. Zamach bombowy w Strasburgu sprawia, że w rękach Sherlocka Holmesa znajduje się los nie tylko mieszkańców Wielkiej Brytanii, ale również całej Europy. Najlepszy przyjaciel detektywa, doktor John Watson (Jude Law) bierze ślub z ukochaną Mary (Kelly Reilly) – jednak sielanka nie może trwać wiecznie. Podróż poślubna zakochanych zostaje przerwana przez ludzi Moriarty’ego. Legendarny duet detektywów wyrusza w pogoń za swoim największym nemezis.

„Gangster Squad. Pogromcy mafii” z hukiem zamknie piątkowy cykl. To film, który zabierze widzów TNT do gangsterskiego Los Angeles lat 50. – miasta, znajdującego się w rękach bezlitosnego Mickeya Cohena (Sean Penn). Gangster zajmuje się handlem bronią i narkotykami, mając w garści policjantów i polityków. Jego grupa sieje postrach w obrębie całego zachodniego wybrzeża, ale w mieście pojawia się nowy sierżant – John O’Mara (Josh Brolin), który chce stawić czoła Goliatowi. By misja zakończyła się sukcesem, mężczyzna powołuje do życia tajną jednostkę agentów specjalnych. Jej członkiem zostaje Jerry Wooters (Ryan Gosling), który w trakcie misji zakochuje się w Grace Faraday (Emma Stone), kochance Cohena. Bezwzględny gangster podejmuje rękawicę – rozpoczyna się walka na śmierć i życie. W grę wchodzi bezpieczeństwo całego Los Angeles.

Plan emisji:

w każdy piątek czerwca o godzinie 21:00

07.06 – Bez Twarzy

14.06 – Infiltracja

21.06 – Sherlok Holmes: Gra cieni

28.06 – Gangster Squad. Pogromcy mafii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *